1 sty 2018

Stary... Nowy Rok 2018.

Witam,Kochani jak po sylwestrze? Czy dobrze się bawiliście? Ja super - domówka ze znajomymi, z dobrym jedzonkiem, trunkami, świetna muzyka - to mi wystarczy, niż zatłoczone imprezy na mieście. Zdjęcia jednak zachowam dla siebie ;)

Jak wspominam rok 2017, który przeszedł już do historii? Jakie dał on mi lekcje życiowe, czego nowego się nauczyłam, jakim stałam się człowiekiem? Krótkie podsumowanie tego co za mną i krótkie plany te które chcę zrealizować.

źródło: internet

Lekcji życiowych uczę się każdego dnia: od najbliższych, od nowych poznanych osób, od podróży... 
Rok 2017 był dla mnie wspaniałym rokiem, gdyż:
- Otaczałam się pozytywnymi osobami (nie licząc paru przykrości od kilku osób z rodziny z którymi po prostu porozumieć się już nie potrafię, a jak będzie w przyszłości trudno mi teraz to ocenić).
- Częściej podróżowałam samolotem i żałuję, że wcześniej nie wybierałam tego środka transportu, bo latanie i być 'w chmurach' pokochałam. 
- Byłam w czterech państwach, w niektórych tylko przejazdem samochodem, ale to też się liczy.
- Nauczyłam się cierpliwości zwłaszcza do dzieciaków i odpowiedzialności za nie.
- Poznałam prawdziwe życie na wsi jak i Francję - elegancję, różne warunki, różne środowiska, różni ludzie, różne zwyczaje.
- może to dziwne, ale przeczytałam też więcej książek o różnej tematyce (o zdrowiu, dietach, psychologicznych, itp) a mniej oglądałam telewizji, prawdę mówiąc też ja w ogóle tv nie oglądam, jedynie coś sporadycznie jakiś program rozrywkowy typu Azja expres lubię pooglądać w necie. 
- Dalej cieszę się z małych rzeczy, sprawiam sobie przyjemności dla siebie. Czerpię radość przebywania ze zwierzętami, zwłaszcza z kociakami. Znów rok był trudny dla mnie, gdyż odszedł kocurek Tadzik :( ale pojawił się nowy Basta :)
- Z początkiem roku zerwałam jedną znajomość, ale nie żałuje tej decyzji. Wampirom energetycznym mówię nie. A pro po wampirów odkryłam też dwa nowe, niestety tu już trudniej zerwać kontakt. Staram się za to mniej słuchać od tych osób narzekań, nie słuchać ciągle negatywów. Jak można dzień w dzień ciągle narzekać? :D lub być ciągle na nie? :D Niestety myśli to nasza energia, to jakie mamy nastawienie kształtuje Nasz obraz na co dzień. Cokolwiek pomyślisz wysyłasz to we Wszechświat, przyciągasz podobne, które do Ciebie wraca. Sprawdziłam to na sobie i to działa. 

źródło: internet

Jakim więc stałam się człowiekiem? 
Doceniam życie. Doceniam, że jestem zdrowa. Cieszę się pięknymi chwilami. 
Są dni kiedy są aktywne, pełne roztrzepania, na spontanie. 
Są dni kiedy wyrażam swoje zdanie lub ktoś prowokuje mnie do kłótni. 
Są dni pełne śmiechu, zabawy, ale też...
..są dni spokojne w ciszy, wtedy wspominam babcie - rozmawiam z nią, bo czuję ją obok, choć jej ze mną już nie ma, to czuję jej obecność.

źródło: internet

marzenia na nadchodzący Nowy 2018 Rok?
- chyba te o jakich pisałam rok temu, być szczęśliwą, jeszcze więcej podróżować, tym razem chcę zrealizować pewną podróż na północną-zachodnią część Europy, a resztę marzeń jakie chce spełnić? nie zapeszając o nich napiszę za rok kiedy je spełnię :) 
Chcę każdy dzień wykorzystywać w 100% pozytywnie, uśmiechać się i dawać z siebie jak najwięcej. Chcę iść spać z poczuciem, że zrobiłam coś kreatywnego w ciągu dnia, że zrobiłam coś dla siebie, że pomogłam komuś, że nie byłam bierna a aktywna. 

ciekawostki z roku :)
- byłam zaskoczona jak osoby pamiętają moje imię - poznając kogoś w czerwcu i widząc się dosłownie godzinkę, w grudniu z tymi samymi osobami drugie spotkanie i pamięć mojego imienia, gdzie ja nie pamiętałam połowy :(
- byłam rozpoznana przez kogoś ze sklepu w którym robiłam zakupy za granicą (a dany sklep lubię na fb) czy to ja jestem goldona? :D 
- wg. statystyk blogowych więcej czyta mnie mężczyzn 
pozdrawiam,

Donna

3 komentarze:

 1. Tak wampiry energetyczne wysysają cało dobro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie! a myślą, że nic się nie stało, że zachowują się właściwie i jeszcze zwalają na drugą stronę, że ktoś jest złośliwy czy dziwny, a oni są najlepsi :)

   Usuń
 2. zazdroszczę Ci tych podróży :) fajnie sprzędzioną poprzedni rok ale mam nadzieję, że nowy także będzie dla Ciebie pomyślny :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...