22 wrz 2017

Zioła w medycynie wyd. PZWL.

Witam,


Lubię wydawnictwo PZWL, bo zawsze coś mnie z niego zainteresuje. Słoneczne dni i wolne chwile przeznaczam na to by usiąść w ogrodzie i coś poczytać. Wykorzystałam jeszcze słoneczko i znalazłam chwile na mały relaks z książką, a dokładnie z publikacją o ziołach w medycynie. To specyficzna książka nie tylko dla lekarzy, pediatrów, farmaceutów, pielęgniarek, studentów medycyny, ale też świetna pozycja dla pasjonatów medycyny naturalnej.


Zioła w medycynie choroby układu pokarmowego autorów: 
Ilona Kaczmarczyk-Sedlak i Arkadiusz Ciołkowski wyd. PZWL. 

To pionierska na polskim rynku publikacja obalająca mity na temat ziołolecznictwa, która jest doskonałym przewodnikiem po terapiach uzupełniających oraz merytoryczną podstawą do leczenia objawów chorobowych, fitoterapii schorzeń o łagodnym przebiegu i chorób przewlekłych. Opisano w niej poszczególne dolegliwości, podkreślono wskazania i przeciwwskazania, schematy dawkowania dla podanych receptur czy ziołowych preparatów.
Rozdziały oddają kolejność odcinków układu pokarmowego. Zagadnienia posegregowano według jednostek chorobowych. Publikację kończy opis leczenia częstych objawów chorobowych. Co interesujące, w publikacji znajdują się także praktyczne wskazówki do kulinarnego zastosowania ziół w profilaktyce i terapii schorzeń układu pokarmowego.
Książka adresowana jest zarówno do gastrologów, lekarzy rodzinnych, pediatrów, geriatrów, jak i farmaceutów. Bez wątpienia jest to przydatna pozycja również dla pielęgniarek i położnych oraz dietetyków. Powinni zainteresować się nią także studiujący medycynę i farmację. Odnajdą w niej wartościowe źródło wiedzy także pasjonaci medycyny naturalnej.Opinia:
Układ pokarmowy to jeden najważniejszy z układów w organizmie człowieka, należy o niego tak samo dbać jak i o inne, by dobrze funkcjonować. Choroby zdarzają się każdemu, nie ma osoby w 100% zdrowej przez całe swoje życie. Ja np. należę do osób, które lubią zioła, przyprawy i różne mieszanki lecznicze i zdrowotne. Nie przeszkadza mi ich smak, czy zapach. Czasem faktycznie nie należą do przyjemnych, ale nauczyłam się np. pić ziołowe herbaty. Tutaj w książce przedstawionych jest szereg przepisów na różne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Łatwe do przygotowania mieszanki, które można stosować na mniej i bardziej dokuczliwe cierpienia. Przy ziołach wiadomo znajdą się sympatycy i przeciwnicy, co w to nie wierzą, ale czasy w których żyjemy dają znać wszędzie, że wokół Nas coraz mniej natury, a więcej chemii, dlatego coraz więcej ludzi zaczyna doceniać dobroci ziół. Pozycja pokazuje m.in takie choroby jak wyszczególnione to jest w spisie treści i jakie mieszanki na te dolegliwości mogą Nam pomóc. Fajnie mieć taką pozycję w domu, bo nigdy nic nie wiadomo co Nas może spotkać ze strony układu pokarmowego, a szybko i prosto przyrządzimy mieszankę ziołową, by zlikwidować ból czy stan zapalny. Wierzycie w moc ziół? Do kupienia ksiegarnii Pwn
pozdrawiam,

Donna

5 komentarzy:

 1. Jestem zwolenniczką naturalnego leczenia, więc chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie książki, zawsze znajdę w nich coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam kilka pozycji o ziołach, czasem do nich zaglądam...ta wydaje się też ciekawą pozyzją:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiłaś mnie ta książką.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...