21 wrz 2017

Zaczaruj swoje wnętrze - aranżacje z betonu.

Witam,Jeśli ktoś czyta uważnie mój blog, to wie że już nieraz wspomniałam o tym, że planuje remont łazienki na poddaszu, tzn. wybudowanie jej od podstaw, czyli ocieplenie, ścianki, regipsy, płytki, kanalizacja, ogrzewanie, wstawienie drzwi itp. wszystko... wszystko od A do Z. Powstrzymuje mnie jednak wolny termin zaufanego fachowca/przyjaciela - więc sama nie wiem dokładnie kiedy to nastąpi, ale nastąpi na pewno w 2018 r. Już teraz przeglądam wszystko co jest związane z aranżacją wnętrz, inspiruję się, podglądam, tworze projekty w głowie. Czasemam 100 pomysłów na minutę. Jak zacznę przeglądać stronki internetowe, katalogi, nowoczesne trendy to nieraz zamiast recenzji kosmetycznej ja jestem wsiąknięta we wnętrza nie tylko te łazienkowe ale i salonowo-sypialniane. To naprawdę cieszy oko i nieraz daje takie odprężenie. Nie wiem jak Wy, ale ja oglądając piękne zdjęcia wnętrz czasami przy tym odpoczywam i ponosi mnie wyobraźnia - odpływa:) I to właśnie motywuje mnie do zmiany mojego otoczenia, tu coś zmienić, tam ulepszyć, coś poprawić itd. 

Wiecie co ostatnio mnie zafascynowało? Aranżacje z betonu - to coś oryginalnego, niepowtarzalnego i wcale nie musi przypominać czegoś chłodnego, bez wyrazu - bo w dzisiejszych czasach taka aranżacja przestrzeni wyraża właśnie nowoczesność, dobry styl, nieszablonowość. Owszem każdy styl ma swój urok, ale nie da się ukryć, że młode pokolenie odchodzi od boazerii, paneli ściennych w starszym wydaniu, odchodzi od tego jak mieszkały Nasze babcie czy teraz rodzice, a szuka nowości, trendów, nowego nurtu i posiadania tego czego nie ma sąsiad! 

Jak myślicie, czy beton w nowoczesnych i stylowych wnętrzach to must have przyszłości? Ja myślę, że to dobre rozwiązanie wśród białych ścian.

Spójrzcie jakie są ciekawe inspiracje sypialni:

...i łazienek
ps. łazienka bez typowych płytek też wygląda bardzo ładnie

Jak widać nie jest nudno, szaro czy buro. W dobrym wykonaniu wygląda to elegancko i ze smakiem. Nie trzeba 'betonować' wszystkich pomieszczeń w całym domu - wystarczy, że udekorujemy jeden kącik, jedno miejsce, które zmieni całą przestrzeń. Doda szyku i sprawi, że właściciele owego mieszkania to ludzie kreatywni, z pomysłami, którzy nie boją się wyzwań.


Poczytałam też nieco o posadzkach dekoracyjnych Slid Art na stronie cemexbeton.pl - można ją stosować zarówno na podłodze jak i na powierzchniach pionowych. Jest ona cienkowarstwowa, wynosi mniej więcej 2-4 mm, jest mineralna, o wyglądzie posadzki betonowej. Jest też dostępna aż w 14 kolorach, których intensywność jest indywidualnie dobierana.

Posadzka Slid Art daje możliwość różnego sposobu wykonania i wykończenia. Może być jednolita lub z wyraźnymi śladami obróbki powierzchni, matowa lub błyszcząca. W szybki i prosty sposób można też zmienić kolor posadzki, nakładając nową cienką warstwę
.

inspiracje zdjęć pochodzę ze źrodła: pinterest.com

Co do mojej łazienki to się jeszcze zastanowię nad aranżacją, bo inspiracje betonowe znów zrobiły mętlik w głowie :P Czy ktoś z Was ma już takie rozwiązania z aranżacjami betonowymi w swoim domu lub mieszkaniu? Jak czujecie się w takich szarościach, które jak widać nie są wcale mdłe, bo odpowiednie dodatki czy oświetlenie dopełniają efekt końcowy i dają taką kropkę nad i. 
pozdrawiam,

Donna

3 komentarze:

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...