26 lut 2018

Smartfon, tablet, notebook - a Ty na czym pracujesz?

Witam,Tak działa dzisiejszy współczesny świat, że bez telefonów, komputerów, aparatów fotograficznych i innych sprzętów nie da się już normalnie funkcjonować. Nie unikniemy tego, nie uciekniemy, jesteśmy zdani na nowinki, aplikacje, na coraz to nowsze technologie i bycie mobilnym. My blogerki to doskonale wiemy, że Naszym oknem na świat jest: internet i nowoczesny sprzęt. Sprzęt do robienia zdjęć, sprzęt do pracowania, sprzęt do komunikacji. Ale wszystkie te funkcje możemy mieć w jednym urządzeniu. Dlatego w dzisiejszym wpisie trochę nowinek ze świata urządzeń do komunikowania się, do pracy, do rozrywki. Jaki sprzęt wybrać na wakacje, w podróż? Czym się kierować w wyborze sprzętu, oraz Wasza mała pomoc dla mnie - jakie macie doświadczenie w posiadaniu tabletu.
Ja np. przez ostatnie dwa lata, częściej latam samolotami. Na moją pierwszą podróż wybrałam się bez 'mojej prawej ręki', czyli bez laptopa. Nie żałuje, bo odpoczęłam. Pocztę sprawdzałam na telefonie, ale wpisów na blogu już nie prowadziłam. Później z każdą kolejną podróżą, zabierałam ze sobą już laptop. Nie da się ukryć, że było to męczące. Tu duża walizka, tu torba z laptopem, jeszcze kobieca torebka przepasana na ramieniu, a i jeszcze aparat zawieszony na szyi. Jednym słowem za dużo tego wszystkiego. Dlatego kiedy nadejdą wakacje i czas podróży - choć podróżować można przez cały rok, zastanawiam się nad ułatwieniem tego wszystkiego i zainwestować w nowego smartfona czy w tablet (mój dotychczasowy telefon z rozbitą szybką, nadaje się niestety do wymiany, bo służy mi już 4 lata, więc nie jest pierwszej nowości ani świeżości) A to wszystko pędzi na przód...
Uważam, że nowy sprzęt na pewno będzie wygodą w czasie lotów, mniej walizek/walizeczek, toreb/torebeczek, bo mały smartfon czy tablet można schować przecież do torebki, czy plecaka. Póki co przeglądam sobie oferty na allview.pl. Dla mnie sprzęt ma być łatwy w obsłudze, lekki, mieć podstawowe funkcje. Jako kobieta zawsze wybieram, aby coś wyglądało ładnie wizualnie (tak wiem, ktoś może się z tego śmiać :P) a dopiero później sprawdzam parametry lub konsultuje to ze szwagrem. Niestety mieszkamy w innych miastach i ta pomoc nie zawsze bywa na bieżąco, pozostaje mi samej zadziałać w tej kwestii i czymś się zainspirować. Co myślicie o tablecie VIVA H802LTE? Jest w nim wszystko czego bym potrzebowała: oglądanie filmów, podział ekranu, duża pojemność, utworzenie kilku profili, podanie informacji medycznej, posiadanie dwóch aparatów i wiele wiele innych funkcji.


Nigdy nie miałam tabletu, więc nie wiem jak się sprawdzi w praktyce. A może Wy macie swoje doświadczenie? Czy jednak postawić na smartfon? Nie chce przepłacać, ani też wybierać czegoś gorszego. Na początku zawsze patrze co piszczy w nowościach i takim smartfonem jest P9 Energy S. Tu przekonuje mnie długi czas pracy bez ładowania. Tryb czuwania to aż 403 godziny, a 22 godziny rozmów telefonicznych. Robienie zdjęć w warunkach słabego światła ponoć to nie problem. Smartfon posiada też skaner kodów QR i wiele wiele innych funkcji. 

A Ty droga blogerko na czym pracujesz?
Znasz się na smartfonach, tabletach czy notebookach? Czy liczysz na pomoc fachowców/najbliższych przy zakupie nowego sprzętu?
pozdrawiam,

Donna

7 komentarzy:

 1. Ja pracuję przede wszystkim na laptopie i telefonie, ale czasem zdarzy mi się na tablecie również

  OdpowiedzUsuń
 2. Przede wszystkim na laptopie jesli chodzi w blogu o zmiany html. A komentujac blogi zazwyczaj robie to z telefonu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Laptop wygrywa u mnie na uczelni i nie tylko. Milutkiego dnia życzę Kochana ❤️

  OdpowiedzUsuń
 4. dla mnie najwygodniejszy jest laptop ale gdy muszę to pracuję też na telefonie

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze korzystam z laptopa lub telefonu, ale z czasem zamierzam się przerzucić na tablet - praktyczne, a zawiera dość mało miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie różnie: laptop - w domu, smartfon - w domu przed snem, tablet - weekendami :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...