6 sty 2014

"Siedem duchowych praw superbohaterów" + moje inne książki z wyd. Studio Astropsychologii.

Witam,


Siedem duchowych praw superbohaterów to pozycja książkowa od wydawnictwa Studio Astropsychologii. 
Pozycję książkową można zakupić w sklepie internetowym Talizman.pl -> tutaj
Opis:
"Jeden z czołowych nauczycieli filozofii Wschodu w świecie Zachodu wraz z synem stworzył książkę, dzięki której duchowe nauki mogą dotrzeć do ludzi na całym świecie - niezależnie od płci, wieku czy kultury. Teraz każdy może zostać bohaterem czyli osobą biorącą pełną odpowiedzialność za swoje życie, akceptującą niedoskonałości i wybierającą to, co jest dla niej najlepsze. Od Buddy poszukującego prawdy po walkę Batmana z jego ciemną stroną. Autorzy prowadzą czytelnika przez siedem podstawowych praw, które rządzą rzeczywistością superbohaterów. Wyjaśniają ich rolę, znaczenie i co najważniejsze, jak zastosować je w codziennym życiu. Dzięki nim odkryjesz wyższy poziom szczęścia, odwagi, kreatywności, współczucia i celowości naszej egzystencji. Czas uwolnić swoją moc!"Moja opinia:

Autorami książki są Deepak Chopra i jego syn Gotham Chopra. To właśnie ojciec wprowadził syna w świat komiksów. W książce jest zawarych 7 praw superbohatera, czyli 7 innych i różnych umiejętności. Każde prawo to nowy rozdział, przy którym są ilustracje i to one odrywały na chwile wzrok od czytania i pasowały do koncepcji całej lektury. 

1. Prawo równowagi 


2. Prawo transformacji 


3. Prawo mocy 


4. Prawo miłości 


5. Prawo kreatywności 


6. Prawo intencji 


7. Prawo Transcendencji 


Dla mnie osobście na początku czytania książka jest trudna do zrozumienia, gdy czytałam pierwszy raz. Plusem jest to, że poszczególne rozdziały są na tyle w miarę powiedzmy krótkie, że można do nich wrócić i doczytać czego się nie zrozumiało. I ja tak właśnie robiłam. Czasami czytałam i jakbym nie wiedziała o czym czytam, może dlatego, że nie czytam komiksów i nie znam tego życia postaci komiksowych? Myślę, że miłośnicy komiksowi szybciej by "załapali" jak to sie mówi dzisiejszym językiem treść ksiażki o ile są otwarci na połączenie postaci fikcyjnych z duchowością. Tak jak wspomniałam książka obrazuje siedem praw, które są wyjaśniane, jaką mają rolę i jak można je zastosować w codziennym życiu. 
Dla autora Deepaka Chorpy książka jest jego podróżą duchową, przy której nauczył syna wiele o bohaterach z Indii, natomiast syn nauczył ojca o superbohaterach Ameryki. W duchowych prawach spotykamy przykłady bohaterów, którzy są znani przez większość Nas jak np. jest to Batman czy  SuperMan. Są też bohaterowie ze świata religii, czy mitologii. Np. w czwartm rozdziale gdy czytamy o prawie miłości, czytelnikowi ukazuje się obraz bohatera, którym jest sam Jezus. 
Autor rownież w każdym rozdziale proponuje i przedstawia czytelnikowi ćwieczenia, które rozwijają w Nas umiejętność korzystania z tego konkretnego prawa, które było opisane w owym rozdziale oraz sprawią, że osiągniemy po nich doskonałość i rozwiniemy się. I tak na przykład: Przy prawu równowagi - 1. "potwierdź swoje dobre fizyczne i emocjonalne samopoczucie" 2. "zrozum swój cień i utrzymuj z nim zdrowe relacje" Przy prawu transformacji: - 1. "rozpoznaj i zakwestionuj ograniczające cie przekonania" 2. "Samodzielna refleksja nad iluzoryczną naturą ograniczających cie przekonań uwolni cie" 3. "poszerzaj swoje granice" itd. itd.
Na samym końcu możemy zagłębić się w aktywowanie mózgu superbohatera oraz poznać listę lektur superbohatera.
Kończąc - nie jest to mój typ książki, który lubię czytać. Komiksy nie są moją mocną stroną, ani ten świat postaci fikcyjnych, który mnie nie fascynuje.


***

Korzystając z okazji napiszę też o moich dwóch książkach, które są z mojej domowej biblioteczki zakupione jakiś czas temu, a które są również z wyżej wymienionego wydawnictwa. Nie będą to jakieś długie recenzje, a zarys moich wrażeń na ich temat.
Po tym jak po mój okulista kazał mi przykładać dłonie na głowę, czy na oczy pomyślałam, że jest nienormalny! Mówił, że w ten sposób energia z moich dłoni polepszy mój wzrok, załagodzi ból czy przemęczenie. Było to bardzo dawno temu, a ja zupełnie nie wiedziałam o co mu chodzi. Wtedy też zaczęłam szukać informacji na ten temat i po jakimś czasie trafiłam na książkę Uzdrów swoje ciało i popraw swój wzrok - autor Włodzimierz Lewin.


Opis: 
"Pogorszył Ci się wzrok? Masz wadę wzroku? A może całymi dniami wpatrujesz się w monitor bądź czytasz drobny druk? Niezależnie od wszystkiego na koniec dnia zapewne czujesz, że Twoje oczy są naprawdę przemęczone. Chcesz to zmienić? Teraz dzięki autorskiej metodzie przywracania prawidłowego wzroku, poprzez ogólne uzdrowienie organizmu, możesz poprawić widzenie. Zdaniem Autora, ponieważ organizm posiada zdolność odbudowy, to poprzez jego ogólne uzdrowienie, możesz poprawić swój wzrok. Dbałość o dobre widzenie to nie tylko ćwiczenia oczu, ale także prawidłowa dieta, ćwiczenia fizyczne całego ciała, proste sposoby relaksacji, dobry sen i optymizm. Każdy samodzielne może poprawić wzrok, wystarczy przez jedną czy dwie minuty dziennie pomyśleć o swoich oczach i… być zdrowym".
Moja opinia: 
Spodziewałam się po tej książce czegoś innego, czegoś co pomoże mi faktycznie przy poprawie mojego wzroku. Jednak gdyby było to takie proste, już dawno ludzie sami by się uzdrawiali i nie chodzili po lekarzach (choć wielu z Nas myśli, że samo uzdrawianie to coś niemożliwe, ja jednak zagłębiam się w tej dziedzinie i myślę, że to jest możliwe). Co do książki, to miałam wrażenie, że czytam książkę medyczną, a nie od strony jakby to ująć hm magicznej? Z książki jedynie skorzytałam z rozdziału na temat gimnastyki oczu, fajne i proste ćwiczenia dały relaks i odpoczynek moim oczom przy np. długim przesiadywaniem przed komputerem. Powyższą pozycję można kupić w sklepie  Talizman.pl***Druga książka była kupiona nie tak dawno, ponieważ książeczka była wydana w 2012 r. Tematyka anielska jest mi bliska, nie tylko od strony czytania, ale również z praktyki nawiązywania kontaktów z tymi pięknymi Istotami.

Pod linkiem do kupienia w sklepie Talizman.pl  Niebiańskie znaki  autorki Doreen Virtue, która o Aniołach wie chyba wszystko. Jej książki są moim zdaniem fantastyczne, pisze prostym językiem i zachęcającym do czytania. 
 •                         I
                  

Znaki anielskie - jest książką która mówi jak Anioły zostawiają i pokazują nam znaki w codziennym dniu. Wystarczy, że o znak poprosimy to zawsze go otrzymamy. Znaki są dla nas wskazówkami lub poprostu gestem, że Anioły są obok Nas. Dla mnie jest to super pozycja, którą można przeczytać nawet w jeden dzień bo niesamowicie wciąga.

Wpis był długi, dlatego dziękuję za uwagę :)


Od siebie już na sam koniec naprawdę polecam książki z wydawnictwa studioastro.pl.


pozdrawiam,

Donna  

5 komentarzy:

 1. ostatnio niestety mam mało czasu na czytanie książek..

  OdpowiedzUsuń
 2. Mimo, że książki nie są magiczne, ale za to twoje zdjęcia takie są. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubimy czytać.... obecnie akurat inne pozycje, gdyż piszemy prace magisterskie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja ćwiczę jakoś oczęta ale ale jakoś nadal są ślepe;p

  OdpowiedzUsuń
 5. Sięgam po lekturę o Aniołach:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...