19 lut 2021

Zacznij nowy rok od nowego e-kursu. Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu zaprasza.

Witam,Niedługo minie rok odkąd zaczęliśmy inaczej funkcjonować w społeczeństwie. Szkoły i uczelnie przeszły na tryb zdalny, ucząc się online jak i niektóre zawody i stanowiska pracy biurowej także prowadzą swoje home office. E - learning stał się modny, w ten sposób możemy udzielać korepetycji, uczyć się języków obcych, dokształcać się, itp. Z jednej strony to ułatwienie bo nie tracimy czasu na dojazdy i nie narażamy swojego zdrowia w kontaktach z innymi, a wygodnie w domowym zaciszu uczymy się i pracujemy.


Niestety są też minusy tego 'zamieszania', jeśli chodzi o całą tą pandemię, gdyż wiele branż na rynku pracy po prostu powoli zaczyna upadać. Myślimy o tym by się przebranżowić, nauczyć się nowego zawodu, iść na kurs - ale jaki, ale gdzie, od czego zacząć? Dlatego w dzisiejszym wpisie napiszę Wam kochani, by nie załamywać się, by mieć motywację do działania, do nauki i większą pewność siebie. Ja np. niedawno zapisałam się na dwa kursy w Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu, które to odbywają się przez internet online i dzięki nauce mogłam zdobyć poniekąd nowe kwalifikacje i kompetencje. Nigdy nie wiadomo kiedy mogę to wykorzystać, a nowe umiejętności wpiszę sobie w moje CV. Wybrałam tą placówkę, ponieważ zachęciła mnie bardzo bogatą swoją specjalistyczną ofertą kursów z różnych dziedzin. Aktualnie ich liczba wynosi ponad 80 różnych kursów oczywiście online i stale się poszerza. Dziedziny jakie możemy tam znaleźć to głównie: psychologia i rozwój osobisty, edukacja i kompetencje rodziców, sprzedaż i marketing, jak również zdrowie, dieta, uroda, Excel. Są też ciekawe kursy stanowiskowe jak wirtualna asystentka, doradca edukacyjno-zawodowy, asystent nauczyciela w przedszkolu, asystent osoby niepełnosprawnej, beauty coach, przedstawiciel handlowy i wiele innych.


Dziedzina kosmetyczna także jest dobrze rozwinięta, bo możemy się doszkolić na takim kursie jak organizacja i zarządzanie salonem kosmetycznym, kosmetologia estetyczna, czy chociażby wymarzony kurs przez wszystkie beauty blogerki kurs wizażu. Z ciekawostek jakie się dowiedziałam to bestsellery przy wyborach kursów, osoby najczęściej wybierają tematy związane z: Social media marketing - skuteczna strategia komunikacji, Terapia poznawczo-behawioralna, Home Staging, Mindfulness - trening uważności.

I tu również zdradzę Wam, że ja sama wybrałam kurs dla siebie "Social media marketing - skuteczna strategia komunikacji", a drugi to ‘Kosmetologia estetyczna”. Zdaję sobie sprawę, by zostać kosmetologiem trzeba skończyć odpowiednie studia, a nie kursy, ale te także są brane pod uwagę nawet jako uzupełnienie i poszerzenie swoich wiadomości z branży beauty. Moja tematyka blogowa to większości pielęgnacja, więc taka wiedza jest naprawdę przydatna. Z kolei kurs "Social media marketing - skuteczna strategia komunikacji" to kurs dedykowany zarówno osobom rozpoczynającym, jak i prowadzącym już działalność w różnych serwisach social media takich jak facebook czy instagram. Tych narzędzi początkowo sama się uczyłam, dlatego zebrane wcześniejsze wiadomości jak też i nowe zagadnienia uporządkowały tylko moją wiedzę jeszcze na wyższym poziomie. Cieszę się, że dzięki takim kursom dostałam nową dawkę wiedzy na tematy, które mnie interesowały, dlatego z przyjemnością zasiadałam do nauki. Poczułam się też tak jak dawniej w szkole, bo po ukończeniu każdego kursu otrzymuje się dyplom i certyfikat wydany na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19.03.2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652)


Na pewno jesteście ciekawi jak wygląda kurs:
Na platformie szkoleniowej do której się logujemy znajdują się wszystkie materiały do nauki w formie plików PDF, oraz testy po każdym module. Tematy, czyli plan danego szkolenia możemy wcześniej przeczytać na stronie klikając w zakładkę "szczegółowy opis PDF". Kończąc kurs nie ma egzaminu końcowego, są tylko testy, do których można podchodzić dowolną ilość razy. Gwarantuję, że z tym każdy sobie poradzi :) Jest tylko warunek, testy należy zdać na min. 70%, żeby uzyskać zaświadczenie i dyplom. Plusem kursów jest to, że kursant realizuje materiał w dowolnej dla siebie chwili - nie są narzucane godziny na realizowanie kursu. Jednak termin realizacji całego kursu w celu uzyskania zaświadczenia wynosi 90 dni od daty pierwszego zalogowania na platformę. Kochani, jeśli chcecie zapisać się na kurs musicie mieć jedynie dostęp do komputera, laptopa, tableta czy smartfona. Sami też decydujecie o tempie nauki i to jest w tym wszystkim wspaniałe, że doszkalanie w dzisiejszych czasach staje się takie proste, niezależnie od wieku, trybu życia jaki prowadzimy czy w ilości posiadanego czasu. Na naukę nigdy nie jest za późno jak też stare przysłowie mówi, że uczymy się przez całe życie.


Na koniec mam także dla Was kochani niespodziankę, otóż jedna osoba może u mnie wygrać nagrodę, która będzie w postaci wybranego kursu online. Konkurs rusza już po weekendzie u mnie na instagramie.pozdrawiam,
Donna 

20 komentarzy:

 1. Miałam i ukończyłam tam dwa kursy polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię korzystać z kursów internetowych, bo można je robić w dowolnym czasie bez wychodzenia z domu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe bywają takie kursy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Paradoksalnie e-kursy to często świetna droga do nabycia nowych umiejętności ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawie wygląda taki kurs ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. JEśli wiedza jest aktualna to warto :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja to bym chętnie odświeżyła swój niemiecki ;) Angielski jest w tych czasach niemal konieczny, ale ten też by mi się przydał ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. O tych kursach już gdzieś czytałam. E-kursy teraz to bardzo duża wygoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, można je sobie robić w dowolnym czasie i nic nas nie ogranicza.

   Usuń
 9. O matko! To już prawie rok takiego funkcjonowania...
  E-kursy to duża wygoda, ale kontakt z człowiekiem jest nie do zastąpienia:)
  Chociaż sama takie kursy kończyłam, więc fajnie to promować

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja przyznam, że nie zaliczyłam jeszcze ani jednego takiego kursu, ale w sumie nie miałam potrzeby. W razie konieczności na pewno skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Korzystałam dużo na pracy zdalnej biorąc udział w rozmaitych webinarach i kursach :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kursy są świetne, szczególnie te on line. Ja własnie nad jednym myślę :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Każdy kurs to nowa wiedza i kolejne zdobyte umiejętności ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Platformy elearningowe byly juz od dawna,ale teraz ich popularność rosnie. Sama odbylam kilkanascie kursow :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Również jestem po takiego typu kursach. Bardzo fajna sprawa. Tym bardziej że świat funkcjonuje jak funkcjonuje a uczymy się i masz rację przez całe życie. U chcemy się uczyć. A przy użyciu internetu można dzisiaj naprawdę wiele pożytecznego zdziałać. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Szczerze mówiąc na wiele tych kursów bym nie wpadła, żeby ich szukać. A teraz, jak wiem, że istnieją, zaczęły mnie kusić :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Słyszałam o tej platformie i nawet raz zastanawiałam się, czy by nie wziąć udziału :) Może kiedyś, zwłaszcza że oferta jest świetna

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetną mają ofertę! :o

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...