10 lut 2021

HAZARDZIŚCI Gra o życie. Kulisy tego jak bawią się nami kasyna. Beata Biały wyd. W.A.B.

Witam,Dziś 10 lutego 2021 r. ma premiera książki HAZARDZIŚCI Gra o życie, autorki Beaty Biały wydawnictwo W.A.B. Jest to reportaż, który przedstawia kulisy tego jak bawią się nami kasyna. Literatura faktu dość ciekawa, ale wstrząsająca, a momentami aż mocno przerażająca bym to tak ujęła. Sama osobiście nie byłam jeszcze w żadnym kasynie i nigdy nie ciągnęło mnie do tego świata, ale pamiętam czas kiedy chodziłam dawno temu za czasów jeszcze studiowania w Krakowie na pewne szkolenie blisko jednego hotelu, gdzie znajdowało się właśnie kasyno. Zawsze tam było pełno klientów/gości i wydawać się było, że to miejsce było bardzo popularne i chętnie odwiedzane. Świat kasyna poniekąd mnie ciekawił, zawsze wyobrażałam sobie jako dziecko, że to bogactwo, elegancja i sama elita gwiazd, dziś znam go tylko z różnych filmów, gdzie odgrywane są sceny z wygranych/przegranych. Ten pojawiający się dreszczyk emocji, ale to tylko w filmie i na niby. Niestety w życiu już czasami nie ma tak kolorowo, bo hazard to gra, gdzie o wyniku decyduje los i szczęście. Wszystkie gry o pieniądze lub inne dobra mogą nas wiele kosztować. To chwilowa rozrywka, forma zabawy, ale kiedy w grę wchodzą ogromne sumy można się zapomnieć i pogubić, a tym samym upaść na samo dno. Takie historie właśnie przedstawione są w niniejszej książce.


Hazard to nie kremowa kulka tocząca się po kole ruletki, to nie as w rękawie, to nie kumulacja. Hazard to przegrane życia, niespłacalne kredyty, rozbite rodziny, samotność i głód.
Aż 50 proc. Polaków bierze udział w grach hazardowych. Blisko 2 miliony jest od nich uzależnionych. Tak mówią oficjalne dane – faktyczny stan rzeczy oszacować naprawdę trudno.

Rocznie wydajemy na hazard blisko 20 miliardów złotych. Przynajmniej tyle pokazują oficjalne statystyki. Nikt nie policzył, ile pieniędzy przepływa przez kasyna internetowe i szarą strefę.


Data premiery: 10-02-2021
Liczba stron: 320
Wydawca: W.A.B.
Autor: Beata Biały
Format 142 x 202
ISBN: 978-83-280-6448-5
Kategoria Wydawcy: Literatura faktu
Typ okładki:miękka ze skrzydełkami


"Hazardziści. Gra o życie" to zbiór przejmujących historii mężczyzn, kobiet i dzieci uzależnionych od hazardu. To opowieści ich rodzin, zwierzenia krupierów, rozmowy ze znawcami gamingowego biznesu, a także z ekspertami – psychiatrami i terapeutami, zajmującymi się leczeniem uzależnień od hazardu.

Kiedyś ktoś powiedział: jeżeli raz wejdziesz do kasyna, na pewno tam wrócisz. Nieważne, czy następnego dnia, czy za rok. To miejsce uzależnia.

Hazard jest jak kula śnieżna, która spadając, wywołuje lawinę. Hazardzista nawet nie wie, kiedy przegrywa dom, samochód, miłość, rodzinę, godność. I wciąż żyje iluzją, że pewnego dnia los się odmieni...


Książka podzielona jest na 11 rozdziałów i jest to typ książki, który wciąga czytelnika w czytanie. Oj bardzo wciąga. To historie ludzi, w formie wywiadów, którzy stali się uzależnieni od hazardu. Podczas czytania nieraz trudno mi było uwierzyć, że niektóre osoby potrafią być tak naiwne i poniekąd dziecinne, wierząc, że za każdym razem w grze można wygrać. Im wyższe stawki, tym było dla nich ciekawiej, ale i niebezpieczniej. Nie dopuszczali do siebie myśli o przegranej, wierząc ślepo w los, że będzie dobrze. A jednak. Nie tak łatwo jest wygrać z kasynem, a już na pewno łatwo wpaść w szpony tego strasznego nałogu. Jestem też pod wrażeniem, że autorka podeszła do tego tematu poważnie i przeprowadziła tak dogłębnie wywiady z osobami uzależnionymi, ale też z osobami, które wyszły z tego nałogu.
Uważam, że ta książka to takie światełko w tunelu, dla wszystkich, by ostrzec co może się stać, gdy za bardzo wkręcimy się w ten niebezpieczny świat hazardu. Uważam, że jest ona potrzebna i cieszę się, że została taka tematyka wydana. Historie są tu mega emocjonujące. Nawet poruszony jest temat o nastolatkach w sieci. One też szukają wrażeń i najczęściej wybiera hazard w formie online, bo jest łatwiej dostępna i nie ma ograniczeń chociażby wiekowych. Ponad 80% nastolatków spędza czas w kasynach internetowych, a 10 % z nich ma symptomy rozwiniętego nałogu. To straszne!


Beata Biały - dziennikarka, psycholożka, autorka bestsellerowych książek Osiecka. Tego o mnie nie wiecie i Krzysztof Baranowski. Spowiedź kapitana – teraz przygląda się życiu hazardzistów i wprowadza nas w dramatyczny świat uzależnienia od gry.


Dajcie znać, czy sięgacie po tego typu reportaż w swoim czytelnictwie?


pozdrawiam,
Donna11 komentarzy:

 1. O kurcze... ile osób jest uzależnionych od hazardu.. Szok! :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno jest to przerażający reportaż, ale ten problem dotyka wielu ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka na pewno znajdzie swoich odbiorców, bo hazard to ważny temat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie książki pokazujące kulisy życia, zawodów czy procederów. W sumie nigdy nie zastanawiałam się nad działalnością kasyn, nie ciągnie mnie do hazardu i pewnie dlatego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja sama kiedyś grałam w karty ale to tak czysto dla zabawy. Nigdy by mi nie przyszło do głowy by puścić tak majątek.. :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie podobnie jak ciebie do kasyn nigdy nie ciągnęło. Moi dziadkowie mieszkali na jednej ulicy z kasynem i czasem widziało się jak ludzie wychodzili stamtąd. Książka może być ciekawa, więc z chęcią ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 7. To może być bardzo interesująca lektura i na pewno uświadamia czytelnikom,że uzależnienie od hazardu to o wiele częstsze i poważniejsze zjawisko,niż się wydaje.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sama raz byłam w kasynie. Wygrałam. Ale w życiu więcej, tam się nie pojawiłam. To nie dla mnie, nie mam zamiaru żyć nadzieją że uda mi się wygrać. Bo nie uda się. I tak jak piszesz, tu chodzi o ogromne pieniądze.
  Literaturę faktu lubię, mam tą pozycję na swojej półce ale czasu brak na nią aktualnie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...