18 mar 2019

Dzbanek filtrujący AQUAPHOR Jasper z wkładem magnezowym B25 Maxfor Mg.

Witam,


Picie wody w ciągu dnia jest bardzo ważne, dla zdrowia, dla dobrego samopoczucia, dla nawilżenia skóry i dla wielu innych aspektów, ale picie czystej i zdrowej wody, bo woda wodzie nierówna. Dlatego ja sięgam po przefiltrowaną wodę i od ponad miesiąca jest ze mną nowy dzbanek filtrujący do wody Aquaphor - Jasper na 2,8 l. To najnowszy model dzbanka filtrującego, wyposażony w podnoszoną pokrywkę umożliwiającą nalewanie wody bez konieczności jej zdejmowania oraz mechaniczny wskaźnik zużycia wkładu, który ułatwia codzienne korzystanie z dzbanka i przypomina o konieczności terminowej wymiany wkładów. Ja po miesiącu użytkowania jeszcze nie muszę wymieniać owego wkładu, bo wszystko jest jeszcze w porządku i cieszę się czystą i dobrą wodą.


Zalet dzbanka Jasper na 2,8 l jest wiele, np. nie wymaga on instalacji, zmieści się w drzwiach lodówki, posiada poręczny kształt i atrakcyjny wygląd, ma też uchylną pokrywkę, która ułatwia napełnianie wodą. Posiada mechaniczny wskaźnik zużycia wkładu, a także zapobiega tworzeniu się kamienia na urządzeniach AGD. Jego wydajność jest do 200 l lub do 60 dni w zależności od jakości wody. Kompatybilny jest z wkładami AQUAPHOR B25. Wkłady te znacznie zmniejszają ilość najbardziej szkodliwych substancji znajdujących się w wodzie wodociągowej. Należą do nich: twardość wody (kamień i żółty osad), osad, taki jak: rdza, piasek, szlam, chlor, chloroform i inne związki chloru organicznego, metale ciężkie: żelazo, ołów, rtęć, miedź, produkty ropopochodne, fenole.


Dzbanek jest przede wszystkim lekki. Jest plastikowy z wyglądną rączką. Bardzo łatwy w obsłudze i czyszczeniu. Raz na jakiś czas myję dzbanek od zewnątrz i przecieram szmatką. Smak wody oczywiście, że różni się od zwykłej wody (chociaż nigdy z kranu bezpośrednio wody nie piję, tylko zawsze gotuję, to i tak czuć różnicę). Woda nie tylko służy mi wtedy do picia, ale i gotowania. Najbardziej lubię pić wodę z cytryną. Przefiltrowana czysta woda z plasterkiem cytryny i miętą to mój ulubiony napój przez cały rok. Nie boję się, bo woda pozbawiona jest wszelkich zanieczyszczeń. Jednorazowa taka filtracja potrafi dostarczyć od 6 do 8 szklanek czystej wody - więc zaopatrzona teraz jestem na wodę na cały dzień. Cieszę się, bo posiadanie takiego dzbanka, zaoszczędza przy kupowaniu 'zwykłej' wody do picia (zwłaszcza tych w plastikowych butelkach) to także ekonomiczne podejście do oszczędzania, ale i mniejsza ilość odpadów z tworzyw sztucznych i plastikowych. Czysta woda towarzyszy mi stale, bo wkład magnezowy jest bardzo wydajny.


A czy Wy kochani, korzystacie z dzbanków filtrujących?

pozdrawiam,

Donna

19 komentarzy:

 1. Ja piję filtrowaną wodę, świetna sprawa 😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam ten dzbanek ! jest to niezbędnik w kuchni :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przydałby mi się taki dzbanek. Jak się przeprowadzę do własnego mieszkania to na pewno taki sobie kupię ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. sama filtruję wodę, mam dzbanek w domu i w pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam dzbanek tej firmy, ale niestety zniszczył się a później miałam problem ze znalezieniem koloru, który mnie interesował i odpuściłam niestety :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam dzbanek filtrujący, ale innej marki. Jednak rzadko piję z niego wodę, zmienia jej smak

  OdpowiedzUsuń
 7. I ja korzystam z takiego dzbanka - to świetne rozwiązanie, wcześniej wiecznie zapominaliśmy kupować wodę :D Teraz mamy ją zawsze pod ręką ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie mam dzbanka filtrującego , ale mam większy filtr zamontowany i z niego używam wodę do picia i do gotowania potraw.

  OdpowiedzUsuń
 9. Aż wstyd się przyznać, ale nigdy nie filtrowałam wody.

  OdpowiedzUsuń
 10. Od dawna w naszym domu wodę pijemy tylko z takiego dzbanka.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam taki sam dzbanek tylko bordowy, ale filtr mam zwykły. W porównaniu do dzbanków innych firm, to ten jest świetny.

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety, woda z kranu wymaga filtrowania. Takie dzbanki to świetne rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Też mam ten dzbanek - jest wyśmienity!

  OdpowiedzUsuń
 14. Korzystam już od wielu lat, jest u nas bardzo twarda woda i wcześniej żywot czajnika był dość krótki przez to.

  OdpowiedzUsuń
 15. Kiedyś używałam, ale trochę mi zzielenial :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Posiadam taki dzbanek i sądzę że jest obowiązkiem w domu

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja korzystam z Brity, ale przy 4 osobowej rodzinie to napełnia go kilka razy dziennie :) jednak też jestem zadowolona, bo widać ogromną różnice w produkcji plastikowych śmieci :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Mam taki sam dzbanek, przegonilam trzy firmy mające na rynku dzbanki takie. I ten spisuje się najlepiej.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...