21 mar 2018

Dlaczego ryby nie toną? i inne ważne pytania, wyd. PWN.

Witam,Nieraz będąc na obozie kolonijnym jako wychowawca i opiekun, często słyszę jak dzieciaki potrafią zadawać skomplikowane, a jednak proste pytania, na które czasem my dorośli zastanawiamy się co odpowiedzieć, by dziecko zrozumiało. Czy zastanawialiście się np. Dlaczego ryby nie toną? O i to jest dobre pytanie. Jestem ciekawa jakie są Wasze odpowiedzi. Z pomocą jednak przychodzi pięknie wydana nowa książka dla najmłodszych Naszych odkrywców, którzy są ciekaw świata przyrody odnoście zwierząt. Jest to książka autorki Anna Claybourne, wydana w styczniu 2018 roku od wydawnictwa PWN.


Osobiście uważam, że książka jest nie tylko dla najmłodszych, ale dla każdego czytelnika. Mnie potrafiła tak zainteresować, że odłożyłam na bok inne czytane obecne książki z PWN, by ją od razu pochłonąć. W książce poruszane są kwestie zwierząt tych domowych jak i egzotycznych. Pytania czasami zadane potrafią był zabawne, śmieszne, czasem dziwne, a czasem normalne. Odpowiedzi są natomiast tak sformułowane, by dzieciaki z najmłodszych klas szkoły podstawowej mogły zrozumieć. 


Jesteście ciekawi jakie to pytania?
Czy krokodyle mają pępki?
Czym jest ewolucja?
Na jakie grupy dzielą się zwierzęta?
Dlaczego ryby nie toną?
Kto nazwał pandę pandą?
Czy mój kot może być jaroszem?
Jak człowiek używałby ogona, gdyby go miał?
Czy zwierzęta potrafią wysyłać wiadomości?
Czy psy mogą do nas mówić?
Jak zwierzęta czyszczą zęby?
Czy można zaprzyjaźnić się z wężem?
Jak zwierzęta podróżują bez map?
Czy słonie kiedykolwiek zapominają?
Dlaczego żyjemy ze zwierzętami?
Czy zwierzęta mogą coś wynaleźć?
i wiele innych...

 Książka jest pięknie wydana, z twardą okładką. Ilustracje przyciągają wzrok, przyciągają ciekawość. To też fajny sposób, by spędzić z dzieckiem czas, kiedy to np. rodzic czyta a maluch ogląda obrazki i poznaje świat, zwyczaje, życie zwierząt. 


Publikacja składa się z 22 rozdziałów. Każdy z nich jest poświęcony konkretnemu zagadnieniu, które autorka omawia, posługując się urozmaiconym przykładami. Czytelnicy dowiadują się między innymi, co czyni zwierzęta zwierzętami, jaka jest ich klasyfikacja, na czym polega bioróżnorodność, jak przebiega ewolucja, czemu poszczególne gatunki wymierają, czym jest łańcuch pokarmowy, jak działają jady i trucizny, jak zwierzęta dbają o higienę, kamuflują się, widzą, śpią, migrują, rozmnażają się i komunikują. Odpowiedzi na pytania, wokół których zbudowany jest każdy rozdział, wzbogacone są licznymi ilustracjami oraz zdjęciami.


Zapraszam do lektury dzieciaki, dorosłych i wszystkich, którzy kochają zwierzaki.pozdrawiam,

Donna

9 komentarzy:

 1. Świetny post haha :) Naprawdę taka książka jest warta przeczytania :) Już się boje jak moje dziecko zacznie zadawać takie pytania...wprawdzie długa droga jeszcze przed nami, ale trzeba być przygotowanym :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka może się zaliczać do kategorii "must have" przy dzieciach, aczkolwiek sama jestem jej ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to książka dla każdego czytelnika, dużych i małych :D

   Usuń
 3. very interesting book like it,thanks for sharing..
  https://clicknorder.pk online shopping in pakistan

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa może być ta książka.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...