29 lis 2016

Polska kuchnia, Rozsmakuj się w tradycji - Joanna Furgalińska wyd. PWN.

Witam,


Myślę, że w każdym domu jest książka kucharska z polską kuchnią. Jak nie mamy ją my same, to na pewno mają ją Nasze mamy czy babcie, ciocie. Wydań tej książki jest dużo, ale ja chciałam Wam pokazać nietypową i inną od wszystkich jakie są na rynku. Otóż, książka ta posiada przepisy ale w formie rysunkowej.


Polska kuchnia Rozsmakuj się w tradycji Zobacz, Zrób, Zjedz autorki Joanny Furgalińskiej od wydawnictwa PWN, miała swoją premierę w pod koniec października 2016, więc jest to świeżutkie wydanie i nowa pozycja na rynku czytelniczym.


Publikacja ta to powrót do smaków z dzieciństwa. W elegancko wydanej książce autorstwa Joanny Furgalińskiej znajdują się przepisy na tradycyjne potrawy polskie, które pamiętamy z domu naszych rodziców lub dziadków, ale których dziś sami często nie umiemy przygotować, np. krupnik, leniwe pierogi, ogórki kiszone, rydze smażone czy ciasteczka ze skwarek.

***
Przepisy są zebrane w kilku tematycznych rozdziałach: zupy, potrawy z mąki i ziemniaków, potrawy mięsne, dania z ryb, warzywa, smakołyki, dodatki i napoje. Na końcu książki zamieszczony został alfabetyczny indeks przepisów oraz miary i wagi. Całość bogato i dowcipnie ilustrowana przez autorkę, na wzór wydanej w 2015 roku książki Ślónsko kuchnia dla Hanysów i Goroli, cieszącej się ogromnym zainteresowaniem.


Moja opinia:
Książka zachwyciła mnie swoją oryginalnością. Znajdują się w niej tradycyjne proste polskie przepisy. Sposób zaprezentowania przepisów jest tak banalny prosty, że każdy amator i ktoś kto ma dwie lewe ręce do gotowania bez problemu przygotuje pyszne polskie dania. Jest to świetna pozycja do nauki gotowania polskich potraw. Rysunki, miary, i kolejność poszczególnych etapów potrawy to zalety całej tej książki. Każdy przepis jest pokazany rysunkowo czy to gołąbki, rosół, ciasta-desery czy zwykła mizeria z ogórków :) W dzisiejszych czasach młode pokolenie zapomina o tradycyjnej polskiej kuchni - jemy szybko na mieście czy to kebaby, frytki, dania włoskie, a takie babcine pierogi ruskie, krupniczek czy ciastka z maszynki to jest dopiero pycha! U mnie w domu razem z siostrą jak byłyśmy małe przy pomocy babci ciastka z maszynki musiały być hehe, ajj wróciło mi się na sentymenty ;( Uważam, że teraz warto wrócić do tradycji i Naszej polskiej kuchni, która w ma sobie wiele cennych i nie takich trudnych przepisów jak się komuś wydaje, a niektóre z nich zostały całkiem zapomniane. 


 Książka jest w twardej oprawie, ma 144 strony i można ją kupić np. tutaj


Dla mnie ta książka jest bombowa, chętnie z niej skorzystam nieraz, bo nie umiem pewnych dań jeszcze gotować, zawsze jak coś upichce to urozmaicam i unowocześniam, a ja bym chciała tak jakbyło to dawniej, tradycyjnie, po polsku ;) Mam też kilka zainteresowań co do pożyczenia tej pozycji, sąsiadka o nią pytała i znajomy ;) 

pozdrawiam,

Donna

11 komentarzy:

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...