8 cze 2023

BOŻA SEKTA Ruch Focolari - skandale, nadużycia i walka o władze w Kościele katolickim. Wyd. W.A.B.

Witam,Dziś przy święcie sięgnęłam po niełatwą literaturę, której język jest naukowy, ciężki i typowo specyficzny. Nieraz jak zaczynam czytać "trudną" książkę, czuję taki niesmak o tym o czym czytam. Tematy poruszane są nieraz dla mnie dziwne, przerażające, a motywy religijne jeszcze nie do końca zrozumiałe... bo dyskutować o religii i mając swoje zdanie jest czasami kontrowersyjne wśród innych.

BOŻA SEKTA Ruch Focolari - skandale, nadużycia i walka o władze w Kościele katolickim. Dziennikarskie śledztwo i długa lista zarzutów. Kulisy ruchu religijnego Focolari.

To książka, która swoją premierę miała 31.05.2023, z wydawnictwa W.A.B. Przełożyła Małgorzata Wierzchowska.


Ruch, którego oficjalna nazwa brzmi Dzieło Maryi, został założony w 1943r. przez Chiarę Lubich, a obecnie skupia 2 miliony członków na całym świecie. Angażują się oni w edukację, kulturę i politykę, a przede wszystkim pracują w spółdzielniach i przedsiębiorstwach przyłączonych do sieci Ekonomia Komunii silnej organizacji świeckiej umocowanej w Kościele.

Od kilku lat Ruch jest przedmiotem poważnych oskarżeń:
duża grupa byłych członków we Włoszech i w innych krajach potępia psychologiczną manipulację i przemoc, wyzysk pracowników oraz cenzurę. Udowodniono liczne przypadki molestowania nieletnich. Ferruccio Pinotti, rozmawiając z byłymi fokolarynami, teologami i ekspertami, dociera do prawdy o Focolari, ukazuje ciemne strony Ruchu i mechanizmy regulujące jego działanie.

Liczba stron: 576
Tłumacz: Małgorzata Wierzchowska
Wydawca: W.A.B.
Autor: Ferruccio Pinotti
Format: 135 x 210
ISBN: 978-83-8318-618-4
Kategoria Wydawcy: Literatura faktu
Typ okładki: miękka ze skrzydełkami

Książka daje do myślenia i na pewno do przedyskutowania po jej przeczytaniu. Przemoc psychiczna, finansowa, nadużycia seksualne, przyklejone uśmiechy, machina pieniędzy i władzy... Trudne poruszane tematy, aczkolwiek warto przeczytać.

Post przy współpracy z wydawnictwem W.A.B.


Macie w planach ją przeczytać?pozdrawiam,
Donna


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...