23 paź 2020

Poza mną - Bianca Okońska, Wyd. Mova

Witam,Dziś zapraszam Was kochani na kolejną recenzję książki, ponieważ chwile jesienne to u mnie idealny czas na nadrabianie zaległości w czytaniu. Staram się czytać teraz coraz częściej i uzupełniać swoją domową biblioteczkę o dobre nowości, a tych cały czas przybywa. Jak wiecie lubię poradniki, książki psychologiczne, czy coś związanego z kuchnią, ale sięganie po coś nowego z powieści i innych kategorii także mnie kręci. Mam też tak, że przychodzi ta chwila, że mam po prostu ochotę poczytać coś całkiem innego niż to co mnie interesuje i lubię. Taką książką była niedawna nowość z wydawnictwa Mova, "Poza mną" autorki Bianci Okońskiej. Książka stała się popularna wśród instagramowych zdjęć, więc sama i ja chciałam ją posiadać i oczywiście przeczytać. 

Do kupienia znajdzie ją w dziale literatury pięknej online na -> Wydawnictwo kobiece oraz oczywiście w innych księgarniach stacjonarnych, empiku czy online. 

„Poza mną” to przejmujące, gorzkie studium toksycznej relacji i sztuki dokonywania ważnych wyborów. Premiera książki Bianci Okońskiej miała miejsce 30 września 2020. Już sama jej oprawka jest pozytywna i emanuje z niej to coś, a czy treść jest równie ciekawa, pozytywna? Jakie są moje pierwsze odczucia po przeczytaniu tej książki - zapraszam już teraz na dzisiejszy nowy wpis. 


Jako terapeutka wie, że to nic dziwnego, że miłość sprzed lat staje nagle w drzwiach z zamiarem, by wszystko naprawić. Zdaje sobie również sprawę, że niełatwo uchronić się przed popełnianiem tych samych błędów. Jej małżeństwo rozpadło się kilka lat temu. Bardzo dobrze potrafi słuchać innych. Nie słyszy samej siebie. Szczególnie teraz, gdy On – ten, który kiedyś tak bardzo ją zranił – stoi przed nią, zmuszając ją do zweryfikowania wielu poprzednich wyborów. Tego samego dnia w drzwiach jej gabinetu pojawia się chłopak, tak bardzo do Niego podobny. Jego widok budzi jeszcze więcej wspomnień i całkowicie burzy wypracowaną przez lata terapeutyczną monotonię.

Wydawnictwo - mova 
Autor - Bianca Okońska 
Isbn - 978-83-66611-55-9 
Rok wydania - 2020 
Format - 135 x 205 mm 
Oprawa - Twarda 
Liczba stron - 360 
Ean - 9788366611559 
Wersja - 1 


W książce znajduje się wiele emocji, dlatego czytanie jej z każdą stroną wzbudzało moją ciekawość. Wybory, smutek, wyznania. I tu na początek zadam Wam kochani takie pytanie, które od razu nasuwało mi się w czasie czytania, czy czytając kiedykolwiek książkę o miłości/relacjach mieliście takie wrażenie, że czytana przez Was historia jest bardzo podobna do Waszej? Albo bohater z książki to Wy sami? 
To książka nie tylko o miłości, która była utracona, a chwilami mocno toksyczna, ale też o odrzuceniu, uzależnieniu. Główną bohaterką jest terapeutka, która pomaga innym, a sobie nie bardzo potrafi. Los wystawia ją na niełatwą próbę ponownego zmierzenia się z przeszłością, ponieważ tu miłość niszczy, a nie buduje. Książka w moim odczuciu jest bardzo wrażliwa i tak sobie też myślę, że ogólnie ta książka nie jest łatwą lekturą. Toksyczna relacja, emocjonalne problemy to nie jest nic przyjemnego i nie każdy chciałby o tym czytać. 

Cieszy mnie jednak fakt, że autorka Bianca Okońska spełniła swoje marzenie i napisała taką powieść. Każdy po cichu, który lubi czytać i pisać chciałby kiedyś napisać własną książkę, Bianci się to udało! Ja osobiście mało co wiem o samej autorce, ale po przeczytaniu tej powieści, wiem że ma artystyczną duszę!

Bianca Okońska – urodzona w 1992 roku w Essen, w Niemczech. Wychowała się na Pomorzu. Od 9 lat mieszka w Krakowie, gdzie w 2017 roku skończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2011 roku w Wydawnictwie Nowy Świat w wersji elektronicznej ukazał się jej tomik poetycki pod tytułem „Nie wpadnę bo umarłam”. „Poza mną” to jej powieściowy debiut.Kochani, dajcie mi znać jeśli już czytaliście tą książkę i jakie są Wasze odczucia?pozdrawiam,

Donna

9 komentarzy:

 1. Nie znam nawet nazwiska autorki, ale książkę bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Siostra czytała tę powieść i także była bardzo zadowolona z jej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że to może być zupełnie inna książka, w sam raz dla osób, które szukają czegoś świeżego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz widzę tę książkę na oczy ale musze przyznać ze bardzo mnie zaciekawila :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie widziałam wcześniej tej pozycji i nie znam autorki, ale w sumie tematyka interesująca ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Osobiście nie sięgam po takie gatunki książek, ale mam kogoś, kogo z pewnością ona zainteresuje więc zapisuję sobie tytuł i autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie miałam pojęcia o takiej książce, ale okładka mi się podoba zwłaszcza jej kolorystyka.

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka warta przeczytania, choć o trudnych sprawach. O emocjach lubię czytać, o trudnych wyborach.

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka powinna spodobać się mojej córce, chętnie podsunę jej ten tytuł pod rozwagę, niech się w nim zaczyta. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...