21 cze 2019

Cif - witaj, piękna Polsko! Akcja, która inspiruje.

Witam,Jestem pewna, że każdy z Was zna dobrze markę Cif, chociażby ze słyszenia. Jest ona dostępna na rynku już od ponad 50 lat. Na pewno gościła ona nie jeden raz w polskich domach przy porządkach. Znane mleczko w żółtym opakowaniu to można powiedzieć, że jest wizytówką firmy. U mnie w domu często ono gości przy myciu odpowiednich powierzchni. Jestem z niego naprawdę zadowolona, bo miejsca są czyste i zadbane, a ja cieszę się porządkiem i czystością, bez kamienia, czy tłuszczu itp. Na przestrzeni lat zmieniało ono jedynie etykietę, ale duża żółta butla pozostała do dziś.


Nawiązując do domowych porządków, chciałabym dziś napisać Wam o pewnej inspirującej akcji właśnie wraz z marką Cif - jej hasło to: 

CIF. Witaj, piękna Polsko!

która tego roku obchodzona jest ponownie, jak zeszłego roku. Tak jak Cif dba o Nasze domy, tak po raz drugi wychodzi ona także w plener, by odnowić zagospodarowaną wokół Nas zaniedbaną przestrzeń. Akcja ma na celu pomoc i odnowę miejsc, które wg. zgłaszających osób, potrzebują renowacji. 


Każdy z Nas może zgłosić takie miejsce, które jest zaniedbane, zniszczone, czy zabrudzone wypełniając formularz na stronie: https://www.witajpieknapolsko.pl/
(zgłoszenia przyjmowane są tylko do 03.07)
- wystarczy zrobić zdjęcie miejsca, które wymaga renowacji,
- odpowiedzieć na krótkie pytania,
- sprawdzić także na liście, czy dane miejsce nie było już zgłoszone,
- przystąpić do głosowania, oraz zachęcić innych do zostawienia głosu, im więcej głosów tym lepiej (wygrywa miejsce z największą ilością głosów)
- a potem czekać już na wyniki
Nagrodą jest 14 zestawów Cif oraz 8 miejsc do renowacji.


Ciekawostką jest, że aż 80 procent Polaków deklaruje, że im ładniejsze jest ich miasto, tym lepiej się w nim czują. Marzymy, by efektownie wyglądały nasze ulice, budynki, skwerki na osiedlach. Dla niektórych na deklaracjach się nie kończy. Ci, którym nie jest obojętny wygląd ich otoczenia wzięli już udział w akcji Cif – Witaj, Piękna Polsko! I aktywnie zaangażowali się w zmianę wyglądu najbliższej okolicy.

W tamtym roku udało się takich miejsc odnowić 12, które znajdowały się na terenie całej Polski. To kropla w morzu, ale zawsze to coś i radość niesienia pomocy. Zawsze lepiej się mieszka w miejscu, które jest zadbane i czyste. Ja podróżując po małopolsce spotykam różne tereny. Po mniejszych gminach i wsiach zdecydowanie można zauważyć lepszy porządek, niż zbliżając się do większych aglomeracji. Na południu Polski, spotkać tu można mnóstwo zapomnianych kapliczek, opuszczone i niezamieszkałe dworki, czasem niedziałające już dworce. W większych miastach zawsze zwracają na siebie uwagę przybrudzone podziemne przejścia, stare kamienice, czy ogólnie zaniedbane i odludnione przestrzenie niedaleko blokowisk na obrzeżach miast. 


Takie metamorfozy to piękna sprawa. Czy weźmiecie udział w tej akcji?


Piękna okolica = szczęście i spokój.
Piękna okolica = przyjacielskie relacje sąsiedzkie i bezpieczeństwo.
Małe zmiany mogą wiele!
pozdrawiam,

Donna

20 komentarzy:

 1. Podoba mi się ta akcja, a produktów Cif używam od lat :)

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo podoba mi się to, że cif chce zmieniać nie tylko nasze domu ale inaszą okolicę na lepsze

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę przyznać, że firmy coraz lepiej radzą sobie z reklamą :D

  OdpowiedzUsuń
 4. CIF króluje chyba w prawie każdym polskim domu :)
  Ale o akcji słyszę pierwszy raz. Muszę przyznać, że naprawdę świetna inicjatywa z ich strony :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O, super, na pewno cały dom aż błyszczy :) szkoda, że nie doczekałam się na swoją przesyłkę, bo akcja jest godna rozpropagowania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa akcja, nie wiedziałam o niej. :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nieprzepadam za srodkami czystosci, które napakowane są chemikaliami. Zamiast nich mozna kupic coś naturalnego albo zrobic w domu samemu : soda + ocet. mniej plastiku i eko.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna akcja. Choć jestem za minimalizowaniem ilości chemii i stawiam na moc octu czy sody oczyszczonej, to czasem używam czegoś mocniejszego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam o akcji, bardzo ciekawy pomysł. A mleczka Cif jak najbardziej używam. W moim rodzinnym domu też był obecny.🙂

  OdpowiedzUsuń
 10. Akcja godna uwagi, może w moim garażu troszkę posprzątają ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Szkoda tylko że skład tych produktów jest zabójczy dla środowiska....

  OdpowiedzUsuń
 12. Super akcja , czytałam o niej. Może przystąpie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetna akcja! Ludzie powinni zwracać baczną uwagę, by nie zaśmiecać i nie niszczyć swojego otoczenia. W końcu tu żyjemy - i na pewno jest przyjemniej, kiedy mamy wokól siebie czyste i zadbane tereny.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...