8 maj 2018

Petvita - sucha karma dla kociaków - degustacja z humorem.

Witam,


Jako kocia mama dbam o moje dwa czarne pupile, czyli jest to kotka Dorin i kocurek Basta. Są do dachowce, ale jakże kochane dachowce. Kiedy nastały cieplejsze dni, chodzą sobie swoimi ścieżkami. Nieraz są dni, że 'wychodzą' rano a przychodzą pod wieczór. Lubią zwiedzać zwłaszcza posiadłość sąsiada, ale kiedy się je zawoła, to przeważnie przychodzą, by się wymiziać lub coś przekąsić. Kociaki mają dwa różne charaktery. Kocurek niby jeszcze nie ma roku, lubi się bawić, fikać i baraszkować, ale jest spokojny, da się pogłaskać i jest bardzo przyjazny. Dorinka za to, lubi pokazać swoje pazurki i pokazać kto tu rządzi. Lubi pofuczeć na wszystkich, pomamrać kocim językiem i być nastroszona. Niedawno nawet potrafiła zadrapać psa rasy husky. Ale mimo tego jej stylu bycia, też jest kochanym kociakiem, bo przyjdzie i też da się wymiziać, podrapać i wygłaskać jak ma na to ochotę. Też kocha człowieka jak człowiek ją.

Zrobiłam im niespodziankę i pod ich nieobecność rozłożyłam na trawie przesyłkę dla nich - po czym ich zawołałam. Jaka była reakcja? Zapraszam na dzisiejszy koci wpis :)


Kociaki poznały nową suchą karmę Petvita, którą wyróżnia innowacyjna Bio Balance Formula, a kompozycja odpowiednio dobranych minerałów, prebiotyków i probiotyków, dba o właściwy rozwój i odpowiednią kondycję kota w każdym wieku. Karmy Petvita cechuje również wysoka smakowitość.

Do degustacji kociaki miały 7 różnych smaków. Pudełeczka karmy powiem, że i na mnie zrobiły wrażenie, gdyż są po prostu bardzo eleganckie i wyglądają jak gustowne czekoladki. Dla kociaków wiadomo - liczy się zawartość, ale kartoniki i tak łapką potrafiły potrącić, kiedy chciałam zrobić im zdjęcia - więc sesja nie wyszła do końca jak planowałam.


Trudno mi powiedzieć , który smak wg. nich był najlepszy, bo każdy zjadały bardzo chętnie.... i szybko. Gdyby tylko umiały mówić, na pewno by coś powiedziały. Ja z obserwacji mogę powiedzieć, że karma była/jest smaczna. W ofercie Petvita są różne rodzaje karm dla poszczególnych wieków kota oraz dla indywidualnych potrzeb kociaka - od małego juniorka po dojrzałego seniora.


Dla kotki Dorin wybrałam karmę dla kotek po sterylizacji, gdyż kotka przeszła taki zabieg w lutym. Bardzo chętnie ją je i muszę przyznać, że zaczęła grymasić, gdy dostała wcześniejszą karmę jaką jej podawałam, a domaga się Petvity. Też podawałam karmę dla kotek po zabiegu, ale widocznie Petvita jej bardziej posmakowała. Teraz nawet chętnie do mnie przychodzi i je mi z ręki jak tylko zaszeleszczę woreczkiem.


Z myślą o sterylizowanych i kastrowanych kotach powstała wyjątkowa pełnoporcjowa karma sucha klasy ultra premium – Petvita Sterilized Cat Turkey. Pokarm można podawać kotom już od 8. miesiąca życia. Wysoka zawartość mięsa, głównie indyczego, oraz produktów pochodzenia zwierzęcego (ponad 59%) korzystnie wpływa na organizm zwierzęcia. U kotów po zabiegu sterylizacji i kastracji znacząco zmienia się funkcjonowanie organizmu. Koty te często przybierają na wadze, a także mogą mieć problemy spowodowane tworzeniem się kamieni moczowych, czy z utrzymaniem właściwego pH moczu. Dlatego też, dostosowanie właściwej diety stanowi kluczowy problem dla właściciela.


A ja jako kociara, to lubię wszystko co jest kici kici. Nie żebym zbierała specjalnie takie gadżety, ale rozejrzałam się tak szybko po pokoju i znalazłam poduchę kota, jakąś figurkę (mam ich zdecydowanie więcej), magnez. Aaa i dowiedziałam się przez skypa, parę dni temu, że znajomy kupił mi kubeczek z kotem, bo wyjechał za granice i dostanę dopiero jak wróci za dwa tygodnie. Także znajomi i rodzina wiedzą, że lubię koty :) 


Już biegnę na mizianko... mam dużo energii po pysznej karmie Petvita! Dziś też będzie na kolacje??


Dziękujemy! 😋😊🐱pozdrawiam,

Donna

5 komentarzy:

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...