29 gru 2016

Kiedy dziecko ma coś z sercem - Wojciech Szczepański wyd. PZWL.

Witam,Zawsze przed zasiadaniem do czytania książki robię sobie kubek herbaty. Poradnik jaki wybrałam by się z nim zapoznać to poradnik dla zaniepokojonych rodziców Kiedy dziecko ma coś z sercem - Wojciech Szczepański, wyd. PZWL. W mojej rodzinie jest jeden przypadek co faktycznie od malutkiego synek kuzynki ma kłopoty ze serduszkiem. Miał operacje, ale jest pod opieką lekarzy i jak do tej pory jest wszystko w porządku, ale wizyty, badania itd. są systematycznie wykonywane.


Opis:
"Szmer, kłucie w klatce piersiowej, zasłabnięcia czy uczucie nierównego bicia serca u pociechy często skłaniają rodziców do konsultacji z kardiologiem dziecięcym. Przyczyny u wielu dzieci nie są związane z anatomiczną wadą serca. Od dezorientacji i obaw tylko krok do poddania się błędnym wytycznym i do niepotrzebnego lęku"


Ten „poradnik dla zaniepokojonych rodziców":
- przynosi zrozumiałe wyjaśnienie istoty nieoperacyjnych chorób kardiologicznych
- ułatwia współpracę ze specjalistą
- przystępnie opisuje elementy postępowania diagnostycznego
- pozwala rozszyfrować objawy
- podpiera jasną argumentacją potwierdzone naukowo wytyczne, które daje lekarz.
Moja opinia:
Moim zdaniem, takie książki powinny znaleźć się w domowej biblioteczce, bez względu na wszystko. Serce zarówno u dziecka jak i dorosłego jest przecież jednym z najważniejszym organów w organiźmie człowieka. Powinniśmy o nie dbać zawsze. Nieraz słyszymy czy sami mówimy "kłuje mnie coś w sercu", "zakręciło mi się w głowie" itp. W książce nie przedstawiono wad serca, wymagających leczenia, operacyjnego. Podejście do każdego pacjenta jest przecież bardzo indywidualne i na to potrzeba obszernych tomów, a nie małego poradnika. Rozdziały pisane są przejrzyście, szybko się je czyta. Dowiemy się jak działa serce, jak wygląda wizyta u kardiologa, podstawowe badania m.in EKG. Poznamy objawy kardiologiczne, dlaczego dziecko szybko się męczy. Zasłabnięcia i omdlenia to również poruszany temat w pozycji. Poradnik krótko przedstwia choroby układu krążenia oraz ich leczenie. Nie jest to nudny wykład na temat działu medycyny jak na studiach ale konkretny przekaz na podstawowe zagadnienia związane z układem krążenia no i przede wszystkim dużo jest o sercu.
Dla zainteresowanych książkę można kupić w księgarni PWN.

pozdrawiam,

Donna

5 komentarzy:

  1. oj, czytam raczej lżejsze lektury, ale taka książka na pewno jest pomocna dla rodziców chorych dzieci

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dobry wpis. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...