14 cze 2016

Internet rzeczy - Jak inteligentne telewizory, samochody, domy i miasta zmieniają świat.


Witam,


Pozycja książkowa, którą ostatnio czytałam jest nieco inna od wszystkich tych, którymi się pasjonuje, ale że mam wszechstronne zainteresowania to od czasu do czasu mogę coś takiego sobie poczytać. 

INTERNET RZECZY
Jak inteligentne telewizory, samochody, domy i miasta zmieniają świat 
- Michael Miller.


"Szybciej niż nam się wydaje połączone zostaną inteligentne domy, sprzęty, samochody, biura, fabryki, miasta ... świat. Pierwsza na rynku książka w której autor nie tylko wyjaśnia, w jaki sposób internet rzeczy może wpływać na nasze życie i biznes, ale również podpowiada jak do tych zmian się przygotować"


Opis:
Internet rzeczy dotyczy wszystkich przedmiotów, które mogą pośrednio albo bezpośrednio gromadzić, przetwarzać lub wymieniać dane za pośrednictwem sieci komputerowej. Do tego typu przedmiotów zaliczają się nie tylko smartfony czy laptopy, ale także urządzenia gospodarstwa domowego, samochody.


Autor w książce bierze pod lupę wszystkie aspekty rzeczywistości połączonej w sieć i poddaje analizie. Wyjaśnia czym jest LoT oraz odpowiada na wiele pytań: 
- co jest realne, a co pozostanie w sferze hipotez i marzeń 
- w jaki sposób połączone urządzenia mogą poprawić zarówno nasze życie prywatne,  jak i prowadzony biznes 
- czy można oszczędzić dzięki nim energię, żyć zdrowiej, płacić mniejsze podatki 
- jaka jest przyszłość dronów tych wojskowych i tych cywilnych 
- co się dzieje z danymi, które zsieciowane przedmioty gromadzą, kto ma do nich dostęp 
- jakie są zagrożenia związane z LoT i jak się przed nimi uchronić 


Moja opinia:
Uważam, że jest to typowa książka na topie w dzisiejszych szybko rozwijających się czasach, gdzie wszystko pędzi do przodu jak szalone. Zmienia się technika, zmieniają się Nasze potrzeby co do standardu i komfortu na co dzień. Jesteśmy nauczeni żyć inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu bez nowinek technicznych i rozwijającego się internetu. Nowoczesne samochody, lodówki, telewizory to coś co chcemy mieć, by na co dzień ułatwić sobie proste i zwyczajne domowe zajęcia. Książka zainteresuje przeważnie męska część odbiorców, ale mnie np. zainteresował rozdział o dronach. To coś nowego w ostatnim czasie i pełno o nich teraz się słyszy. Niby fajna 'zabawka' ale  to inteligentna zabawka ;)


Książka ma wiele ilustracji, wyjaśnionych zagadnień, czyta się ją dość fajnie, nie jest to 'ciężki' i trudno zrozumiały język, jakby komuś się to wydawało. Mi nie sprawiało trudności, tym bardziej, że o wielu rzeczach i nowinkach już słyszałam. 
Dla zainteresowanych pozycję można zakupić w księgarni pwn.


A jak u Was z nowinkami technicznymi?
Jesteście na czasie, czy nie lubicie jak wszystko wokół szybko się zmienia?pozdrawiam,

Donna

4 komentarze:

 1. uwielbiam nowinki techniczne! zawsze miałam do takich rzeczy słabość.
  kiedy dostałam swój pierwszy komputer potrafiłam spędzić całą noc przyglądając się jak sąsiad- informatyk instaluje tam nam potrzebne programy, czy przeinstalowuje system. dla mnie to było wielkie wow. na chwilę obecną to ja w naszym domu mam najnowszy telefon, laptopa. mąż musi zadowalać się tym co po mnie. i mnie hamować. uwielbiam testować nowe rzeczy, uwielbiam oglądać programy edukacyjne w tym temacie.
  ale ta dziedzina ma to do siebie, że człowiek nigdy nie będzie ekspertem, więc z moimi ahami i ohami dzielę się tylko z mężem, który mimo że jest informatykiem nie ekscytuje się tak jak ja :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Poczytalibyśmy zdecydowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja do szczęścia potrzebuję stały dostęp do internetu, bez telefonu i laptopa nie wyobrażam sobie dnia. innych gadżetów technologicznych właściwie nie potrzebuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja od techniki to jak najdalej :))
  Pozdrawiam gorąco:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...