24 maj 2022

Przepis na inną Polskę? Świeccy, Marcel Andino Velez - wyd. W.A.B.

Witam,Czasem sobie myślę, że chciałabym się pewnego dnia obudzić w innej Polsce, takiej normalnej, spokojnej ale, czy to możliwe? Dlatego też fajnie, że pojawiła się na rynku taka jedna pewna książka, która opowiada właśnie o Polsce... ale no właśnie jakiej Polsce? Wszystko dowiecie się po przeczytaniu tej pozycji. 

 To książka o tytule Świeccy. Jej premiera odbyła się już jakiś czas temu, bo 23 marca 2022 roku i jest z mojego ulubionego wydawnictwa W.A.B. Także dostępna jest już w księgarniach.

Książka Świeccy to alternatywna, mocna, absolutnie współczesna saga rodzinna, która opowiada o Polsce, która mogłaby się wydarzyć. To powieść młodzieżowa dla dorosłych.


Wykształciuchy, łże-elity, poskomuniści, elgiebety, ekolodzy, czerwona hołota, zdegenerowane lewactwo i zdradzieckie mordy.

Krócej scharakteryzować familii Świeckich chyba się nie da. Są dobrze wykształceni, mają zasoby i – co najgorsze – naprawdę działają. Tanie mieszkania dla wszystkich, walka z patodeweloperką i kościołem wściubiającym nos w każdy aspekt życia. Komunizm, poganizm i obraza uczuć religijnych.

Świeccy to powieść dla czytelników, którzy wprawdzie tęsknią za Panem Samochodzikiem, ale równocześnie czują się na niego trochę za starzy. To nowe, świeże spojrzenie na Polskę, która istnieje tylko teoretycznie. Spojrzenie pełne nadziei, bo w Polsce Świeckich istnieje jakaś alternatywa.

Data premiery: 22-03-2022
Liczba stron: 480
Format: 135 x 210
ISBN: 978-83-280-9265-5
Kategoria Wydawcy: Literatura piękna
Typ okładki: miękka ze skrzydełkami

Marcel Andino Velez – etnograf, dziennikarz, menedżer kultury, ze względów rodzinnych zajął się opieką nad osobami starszymi, jest opiekunem medycznym i koordynatorem opieki geriatrycznej. Świeccy są jego powieściowym debiutem.

Autor Marcel Andino Velez sprytnie bawi się historią i z humorem portretuje Polskę instniejącą tylko teoretycznie. Już na samym początku możemy przeczytać, że wszystko co w tej książce się przeczyta jest "wyssane z palca"

Bogata i wpływowa rodzina miłośników sztuki, która próbuje układać ten kraj po swojemu. Spółdzielcze mieszkania dla wszystkich, rozdzielenie Kościoła od państwa, czarne marsz. Do tego elgiebety i ekolodzy.

Robienie takich rzeczy w Polsce?
Niemożliwe!
Co ludzie powiedzą?
Co powie Episkopat?
Co powie Prezes?

Macie ochotę o tym przeczytać?
Zachęcam, gdyż książka ta to dwie opowieści w jednej. Śledzimy losy współczesnych świeckich, to część przygodowa z numeracją arabską, a także słuchamy gawęd historycznych dziadka Henryka z numeracją rzymską.


Moje przemyślenia, hmm, jestem ciekawa jak funkcjonowała by obecnie Polska odcięta od ogromnego wpływu Kościoła. To dobre pytanie. Ciekawa jestem, czy podobnie jak ja wkręcicie się w klimat tej książki, czy nie. Bo czytając już różne opnie, widzę, że zdania są podzielone. pozdrawiam,
Donna


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...