20 kwi 2024

ODNOWA. Zmień nawyki i zacznij żyć po swojemu. Dr. Sophie Mort, wyd. Wielka Litera.

Witam,


Dziś kochani polecajka książkowa na weekend. Czy znacie autorkę bestsellerowej książki „Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu"? To cudowna kobieta i psycholożka kliniczna dr Sophie Mort i jej najnowsza książka pt. „ODNOWA. Zmień nawyki i zacznij żyć po swojemu”, od wydawnictwa Wielka Litera.

Książka miała premierę 13 marca 2024 r. a ja bardzo ucieszyłam się kiedy zawitała ona do mojej biblioteczki i mogłam się z nią zapoznać.


„Często kręcimy się w kółko, mimo że czujemy potrzebę zmiany. Najchętniej zaczęlibyśmy wszystko od nowa. Oto wyjątkowy przewodnik, dzięki któremu zrozumiesz, skąd się biorą szkodliwe schematy, dlaczego w nich tkwimy, pokaże jak zamienić niemoc w moc. Pomoże Ci raz na zawsze wykorzenić złe nawyki, a przede wszystkim STAĆ SIĘ SOBĄ”.

data wydania: 2024-03-13
tłumacz: Urszula Ruzik-Kulińska
język oryginału: angielski
rodzaj oprawy: miękka ze skrzydełkami
liczba stron: 304
format: 145 x 235 mm
isbn: 9788383600284


Książka zawiera w sobie 5 rozdziałów:

1. Nawyki.
2. Heurystyki.
3. Autosabotaż.
4, Trójkąt dramatyczny.
5. Historia.

To co mi spodobało się w tej lekturze, to mnóstwo ćwiczeń, które autorka tak potrafiła w łatwy sposób zaproponować, aby czytelnik mógł sam obrać swój własny kurs i wyznaczyć działania kierujące go w stronę lepszego lub wystarczającego dobrego życia. Autorka wspomaga radą i podaje odpowiednie wskazówki. Treść przekazana jest w sposób zrozumiały i łatwy w odbiorze.

Mnie np. zainteresował rozdział „Historia” mówiący o traumie międzypokoleniowej. „Trauma międzypokoleniowa, gdy echo bólu innej osoby brzmi w nas [...]” To dlatego właśnie czasami nie możemy ruszyć z miejsca z powodu powielanie wzorców powstałych we wcześniejszych pokoleniach. Coś nas trzyma, coś blokuje. Znacie to uczucie?

Polecam czytać książkę powoli w skupieni - pozwoli to zrozumieć lepiej samego siebie, a także wyciągnąć jak najwięcej istotnych wniosków.

Pamiętaj – wiedza to moc, lecz działania czynią Cię silnym!
Jestem pod wrażeniem, lubię książki które przekazują wiedzę, uczą, a także można zagłębić się w głąb ludzkiej psychiki i doszkolić swój rozwój osobisty.

Wpis przy współpracy z wydawnictwem Wielka Litera. 


Kto już z Was kochani czytał lub ma w planach przeczytać?


pozdrawiam,
Donna

2 komentarze:

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...