14 kwi 2024

Furia - ekscytujący thriller psychologiczny. Alex Michaelides, wyd. W.A.B.

Witam,


U mnie chwila na odpoczynek z najnowszą książką, autora bestsellerowej „Pacjentki” - FURIA, Alex Michaelides. Książka swoją premierę miała pod koniec marca - w wydawnictwie W.A.B.

"To jest opowieść o zabójstwie. A może to nie do końca prawda. Bo przecież jest to historia miłosna, czyż nie?"

„Furia”, po grecku οργή, tak miejscowi nazywają wiatr wirujący wokół greckich wysp. Ten wyspiarski wiatr jest wściekły - dziki i nieprzewidywalny.

Lana Farrar, osamotniona gwiazda filmowa, która chwile sławy ma już za sobą, zaprasza najbliższych przyjaciół na weekend na swoją prywatną grecką wyspę. Ale stare przyjaźnie skrywają gwałtowne namiętności i urazy czające się tuż pod powierzchnią… Za czterdzieści osiem godzin jedno z nich będzie martwe... A to dopiero początek.

„Było nas, uwięzionych na tej wyspie, siedmioro. Ktoś z nas był zabójcą...”


Data premiery: 21-03-2024
Liczba stron: 336
Tłumacz: Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik
Wydawca: W.A.B.
Autor: Alex Michaelides
Format: 135 x 202
ISBN: 978-83-8319-547-6
Kategoria Wydawcy: Kryminał, sensacja
Typ okładki: miękka ze skrzydełkami

Historia już po zapowiedzi przypominała mi akcję jednego filmu, którą oglądałam jakiś czas temu.. ale to był całkiem inny tytuł niż owa książka.. i akcja rozgrywała się w willi, a nie na wyspie.. i dlatego miałam wrażenie, że gdzieś już taką historię znałam... dlatego też nie mniej jednak zabrałam się za czytanie, by prześledzić losy bohaterów i przeczytać kolejną już książkę autora Alexa Michaelides.

Jest to ekscytujący thriller psychologiczny, którego dobrze mi się czytało, bo potrafił zaciekawić i trzymać tą nutkę emocji i napięcia do samego końca. Jest tu też narracja prowadzona przez jednego z bohaterów, mających na celu osobiste przemyślenia, więc czytanie nabiera czegoś innego niż zazwyczaj w książkach można spotkać. Zwroty akcji, miłość, prawda – na pewno nie da się przy tej historii nudzić. Rozwijająca się fabuła ciekawi czytelnika, więc jeśli ktoś lubi ten typ literacki warto przeczytać! Miłym dodatkiem do czytania książki, była śliczna zakładka i talizman oko Proroka.

Wpis przy współpracy reklamowej z wydawnictwem W.A.B.

Jesteście ciekawi co wydarzyło się na wyspie? 
Kto już przeczytał?

Książka dostępna w Empiku - poszukajcie :)


pozdrawiam,
Donna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...