27 kwi 2024

ABBA. Melancholia undercover. Jan Gradvall, wyd. W.A.B.

Witam,Czas na weekendową propozycję książkową. Lubicie czytać biografie? Ja tak - lubię od czasu do czasu, bo fajnie jest poznać kogoś historię „życia”. Kilka dni temu 24 kwietnia 2024 swoją premierę w wydawnictwie W.A.B. miała miejsce wspaniała książka pt. „ABBA. Melancholia undercover” - to niezwykła biografia jednego z najbardziej znanych zespołów wszech czasów!

Kto nie zna ABBY? Dla mnie ma niezwykłe hity i myślę, że większość osób ze starszego (lub też młodszego) pokolenia tak samo uważa. Książka jest przepięknie wydana, w grubej eleganckiej oprawie. Super na książkowy prezent dla miłośników zespołu."Gdzieś na świecie co chwilę można usłyszeć piosenkę ABBY. I nie ma znaczenia, że od rozpadu zespołu minęło czterdzieści lat. ABBA pozostaje jedną z najbardziej znanych grup muzycznych wszech czasów".

Co ukształtowało życie członków grupy?
Jak powstały ich najpopularniejsze hity?
Jaki wpływ miała ABBA na współczesną historię?
I jak doszło do ponownego spotkania przy projekcie Abba Voyage?

Jan Gradvall, bazując na wywiadach z członkami zespołu, rzuca nowe światło na najbardziej pamiętne momenty w historii ABBY i zdradza, co działo się poza sceną. Opowiada także o tym, co wpłynęło na muzykę i sukces grupy. Gradvall umieszcza ABBĘ w centrum muzycznego wszechświata, a także pokazuje kontekst społeczno-kulturowy, który ukształtował brzmienie zespołu - inspirowane melancholijnymi nutami szwedzkiej muzyki ludowej i kulturą dansbandu - i udowadnia, że historia ABBY jest także historią Szwecji.


Data premiery: 24-04-2024
Liczba stron: 352
Tłumacz: Ewa Wojciechowska
Wydawca: W.A.B.
Autor: Jan Gradvall
Format: 150 x 225
ISBN: 978-83-8319-686-2
Kategoria Wydawcy: Literatura faktu
Typ okładki: twarda


Wpis przy współpracy reklamowej z wydawnictwem W.A.B.
#współracareklamowa


Zapraszam do lektury
Kto ma w planach przeczytać?


pozdrawiam,
Donna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...