27 wrz 2020

Łatwe wywoływanie zdjęć przez Internet razem z fotolabem cyfrowym FotoPrint

Witam,Nie wiem jak u Was, ale u mnie po wakacjach telefon zapełniony jest mnóstwem zdjęć z letnich wyjazdów. W tym roku zrobiłam ich szczególnie dużo, bo dużo podróżowałam. Ponad miesięczny pobyt we Francji, miejscowe wycieczki po Małopolsce, czy cotygodniowe wypady gdzieś w góry - więc zdjęć i wspomnień uchwyconych na nich można mi pozazdrościć. Kiedy tylko byłam w domu między kolejnymi wyprawami - zgrywałam na szybko kolejne zdjęcia na komputer do wakacyjnego folderu. Bardzo lubię zachowywać wspomnienia i piękne chwile - a jeszcze bardziej gromadzić je tak, by móc do nich co jakiś czas powracać. W tym roku postanowiłam, że w wolnym czasie kiedy nadejdą długie jesienne wieczory, zabiorę się za uporządkowanie tych i innych zdjęć do rodzinnych albumów oraz przy okazji, zrobię miłą niespodziankę bliskim na zbliżające się różne okazje... (mikołajki, święta, urodziny, czy imieniny taty w listopadzie - okazji mam tu naprawdę sporo). Dla mnie liczą się drobne prezenty, a w szczególności te sprawiające komuś radość, które potrafią wzruszać czasami do łez, ale tych łez szczęścia. Ktoś może pomyśleć - ale jak to zdjęcie i to ma być prezent?


Tak! - wywołanie zdjęć dziś nie cieszy się już dużą popularnością jak dawniej, bo w dobie posiadających coraz to nowszych aparatów fotograficznych, czy też smartfonów, większość woli mieć zdjęcia właśnie tam, a nie w formie dotykowej w książkowym albumie. Ja jednak zachowuje tradycje i dodatkowe odbitki zdjęć, kiedy tworze coś i aranżuje do moich rodzinnych kolekcji - zamawiam więcej i mam później na wyjątkowe, drobne upominki dla najbliższej rodziny. Moja babcia, której już ze mną nie ma, zawsze cieszyła się, kiedy dostawała ode mnie zdjęcia z wakacji na których byłam i zawsze z tył pisałam jej jakiś specjalny wierszyk, obowiązkowo z 'autografem' - zawsze wtedy wzruszała się i to były niezwykle wspaniałe widoki. Pamiętam je do dziś. Takie emocjonalne chwile z biegiem lat, wiem, że umacniają obecną rodzinę jeszcze bardziej i nie ma innych droższych rzeczy jak rodzinne fotografie, które z pokolenia na pokolenie stają się wspólną, piękną tworzoną historią.


Dziś kiedy żyjemy w dobie internetu i usług online skorzystać możemy właśnie z takiej opcji wywoływania zdjęć. Bardzo to ułatwia, bo bez wychodzenia z domu i bez stania w kolejkach u fotografa oszczędzamy nie tylko czas, ale jest to dla Nas dużą wygodą. Odebranie zamówienia także jest uzależnione od Naszej dyspozycji i czasu, np. fotolab cyfrowy FotoPrint ma tą możliwość, że odbiór może być dokonany w paczkomacie na terenie większych miast w całym kraju. Usługi te wyróżniają się także tym, że są najtańsze w Polsce, dlatego właśnie to miejsce wybrałam ponownie do profesjonalnej uprzejmości wykonania dla mnie fotografii na błyszczącym lub matowym papierze. Tu jeszcze się zastanowię, ale myślę, że jak zawsze wybór padnie na papier matowy. 


By jednak urozmaicić moje zamówienie, oprócz wywoływania samych zdjęć do albumów, myślę, że skorzystam z innych ofert jakie proponuje Nam wspomniany fotolab cyfrowy. Moją uwagę zawsze przykuwają fotoprezenty. Kiedy widzę je w domu u przyjaciół, a niedawno też u takiej dalszej rodzinki, którą odwiedziłam, to zawsze tak ciepło się robi na sercu. Widać, że osoby te kochają się i w domu mają tak rodzinnie, gdzie tworzą ogniskowy, niepowtarzalny domowy klimat. Serce się raduje, jak najbliżsi mają swoje indywidualne kubki ze swoimi zdjęciami - jak gdzieś na półkach ułożone są w ramce puzzle ze zdjęć, poduszki na łóżkach, czy fotokalendarze na ścianach. To fantastyczne uczucie posiadać takie wyjątkowe gadżety, które są nie tylko pamiątką, ale i czymś czego nie kupi się w zwykłym sklepie z pamiątkami. Ja lubię posiadać rzeczy jak i obdarowywać kogoś czymś, co jest personalizowane. Zdjęcia, czy fotoprezenty są tu najbardziej wtedy popularnym i szybkim pomysłem na upominek. Uwierzcie, że kiedy np. przychodzi taki moment, kiedy praca zmusza wyjechać na dłużej za granicę kogoś bliskiego, a my zostajemy sami.. spojrzenie na kalendarz ze swoich zdjęć, na którym są najbliżsi, czy picie porannej kawy w kubku na którym są Nasze wspólne zdjęcia od razu sprawia, że tęsknota ta nie jest taka trudna. Już teraz kiedy będę wybierała nowe zdjęcia do zamówienia, mój nos robi się czerwony, a oczy są szkliste, bo tak łatwo jest mi się wzruszyć. A co to będzie jak rodzina zostanie obdarowana zdjęciami - wtedy to na bank, każdy się uśmiechnie i... popłacze!Kochani zachęcam Was do wywołania zdjęć przez internet, a także na zrobienie komuś niespodzianki, bo fotoprezenty robią się coraz bardziej popularne. 
Co myślicie o takiej usłudze online?pozdrawiam,

Donna

15 komentarzy:

 1. Ale super pomysł. Odkąd aparaty na klisze odeszły do lamusa mam mega dużo zdjęć w telefonie czy w komputerze i ciągle zachodzi obawa, ze się je straci. Musze się przymierzyć do takie wywołania zdjęć i powkładać je tradycyjnie do albumów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja od lat wywołuje zdjęcia na Empik Foto :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej przemawiają do mnie puzzle - to bardzo dobry prezent. W sam raz na jesienne, pochmurne dni:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super soeaaa, musze w końcu wywołać nasze zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
 5. Część zdjęć na pewno warto przechować w odbitkach, te elektroniczne formy często giną...

  OdpowiedzUsuń
 6. po każdym miesiącu obiecuję sobie, że siądę do wyboru zdjęć do wywołania, ale tego jest tak dużo, że mnie to totalnie zniechęca

  OdpowiedzUsuń
 7. Sama korzystam z tej strony i jestem bardzo zadowolona z jakości. Uwielbiam odbitki stojące w ramkach :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten post spadł mi z nieba, bo właśnie o takim prezencie dla mojej przyjaciółki myślałam. I właśnie szukałam miejsca, gdzie będę mogła wywołać część naszych wspólnych zdjęć :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Moje dzieci bardzo lubią dawać znajomym takie fotoprezenty, zawsze buszują w elektronicznym albumie w poszukiwaniu ciekawych migawek i tworzą ich kolaże na przedmioty.

  OdpowiedzUsuń
 10. Warto wiedzieć o tej stronie, choć sama rzadko, które zrobiłam mi wychodzi ładne. Dlatego ich nie wywołuje.

  OdpowiedzUsuń
 11. wywołane zdjęcia są zdecydowanie najlepsze ! te na kompie można zgubić i po wspomnieniach

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo fajna sprawa. My mamy dwie fotoksiążki, z dzieciństwa pełno zdjęć a teraz wszystko zapisujemy na pendrive :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wywołane zdjęcia mają zupełnie inną moc niż te na dysku

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...