14 paź 2017

Bio magnez suplement diety dla mięśni, kości i zębów od Pharma Nord.

Witam,Kończę mniej więcej łykać kurację magnezową wraz z przyjacielem jaką podjęliśmy by porównać jak magnez działa na organizm prowadzący 'biurowy' tryb życia i 'fizyczny' tryb życia. Suplement jaki Nam towarzyszył przez dwa miesiące to Bio-Magnez dobry dla Twoich mięśni, kości i zębów firmy Pharma Nord.


Pharma Nord jest jednym z największych europejskich producentów suplementów diety, produktów leczniczych oraz preparatów ziołowych. Produkty Pharma Nord wytwarzane są we własnym zakładzie produkcyjnym w Danii. Każdy z nich wytwarzany jest zgodnie z zasadami GMP (Dobra Praktyka Produkcyjna), HACCP oraz zgodnie z duńską kontrolą farmaceutyczną. GMP jest zbiorem zasad, które muszą być spełniane, aby produkcja leków i aktywnych składników farmaceutycznych odbywała się w sposób gwarantujący wysoką jakość. Reguły te muszą być przestrzegane przez wszystkie firmy farmaceutyczne produkujące leki. Pharma Nord mimo że, produkuje suplementy diety także podlega zasadom GMP. Produkty Pharma Nord są wykorzystywane w badaniach naukowych, dzięki czemu ich skuteczność jest potwierdzona i udokumentowana - tak o sobie pisze producent. 


Dlaczego zdecydowaliśmy się na kurację z magnezem? Oto Nasze dolegliwości:
- picie codziennie dużo kawy (ja i przyjaciel)
- zmęczenie, ospałość, stres i nerwy (ja)
- czasami drganie powieki (przyjaciel)
- skurcze w łydkach lub w stopie (przyjaciel, ja czasami)
- ból mięśni, rąk itp. (przyjaciel) 

Czy łykanie przyniosło efekty? Zapraszam na opinię, ale wcześniej co nieco o samym Bio-magnezie, dlaczego jest on tak ważny w Naszym życiu, jaką rolę pełni i dlaczego nie może być pomijany w diecie oraz dlaczego należy od czasu do czasu robić taką kurację suplementową z tym pierwiastkiem.

Kilka istotnych informacji:
źródło:pharmanord.pl
Bio-Magnez jest kompleksem trzech różnych soli magnezu. Każda tabletka dostarcza 200 mg czystego magnezu. Bio-Magnez to połączenie organicznych i nieorganicznych związków magnezu, dzięki temu tabletka rozpuszcza się całkowicie w ciągu kilku minut- nawet u osób o obniżonej zawartości kwasów żołądkowych - gdzie zawartość magnezu jest przekształcana do przyswajalnej postaci jonowej. Bio-Magnez nie musi być spożywany w czasie posiłku.

źródło: pharmanord.pl
Magnez przyczynia się do:
- prawidłowego funkcjonowania mięśni
- prawidłowego metabolizmu energetycznego
- utrzymania zdrowych kości i zębów
- utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych i równowagi elektrolitowej
- utrzymania prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego
- zredukowania uczucia zmęczenia i znużenia
- odgrywa rolę w procesie podziału komórki

Wzrost zainteresowania magnezem:
Nauka coraz bardziej interesuje się magnezem, z powodu powszechnego wpływu tego minerału na wiele różnych funkcji organizmu. Jednocześnie, potrzeba suplementacji magnezu jest widoczna wśród osób pijących kawę oraz sportowców, ponieważ nadmierne spożywanie kawy i wzmożony wysiłek fizyczny wyczerpują zapasy magnezu w organizmie.

Magnez występuje w różnych produktach spożywczych. Dobrymi źródłami magnezu są: zielone warzywa, migdały, orzechy, nasiona, owoce, jarmuż i inne. 

Dawkowanie:
1 tabletka dziennie, o ile nie zalecono inaczej. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. Można połknąć tabletkę w całości lub rozpuścić w szklance wody. Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Zdrowy styl życia oraz zróżnicowana i zbilansowana dieta są ważne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia.

Składniki:
Węglan magnezu, Wodorotlenek magnezu, Octan magnezu, Celuloza mikrokrystaliczna, Fosforan diwapniowy, Hydroksypropylometyloceluloza, Stearynian magnezu, Dwutlenek krzemu

Produkt może być spożywany przez wegetarian.


Opinia:
Dieta, dietą ale nie zawsze ona dostarcza Nam wszystkich mikro i makroelementów. Wystarczy odrobina stresu, kawa za kawą (jak to u mnie bywa) i nie wiele potrzeba, a magnez jest wypłukiwany z organizmu przez co samopoczucie zmienia się. To samo tyczy się pracy fizycznej - tydzień, dwa, czy miesiąc można wytrzymać, ale jeśli pracuje się zawodowo fizycznie non stop, również i mięśnie odmawiają posłuszeństwa, pojawiają się skurcze, bóle i osłabienie organizmu. Łykanie bio magnezu spowodowało u Nas ogólnie poprawę samopoczucia na lepsze, oczywiście nie od razu, ale z każdym tygodniem było lepiej. Ja co prawda jestem osobą spokojną, ale bywają chwile, że stresik się pojawia, nie mówiąc już o nerwach przez niektóre osoby/czy otoczenie i klops układ nerwowy pobudza się i jest na wysokich obrotach. A bio magnez przyczynia się zatem do prawidłowego funkcjonowania owego układu, co mnie cieszy. Czy zatem stałam się spokojniejsza? i tak i nie, po prostu na pewne rzeczy trzeba odpuścić i jak to się mówi dać na luz ;) i nie przejmować się błahostkami :) wtedy człowiek traci o wiele mniej nerwów.. i zdrowia. 
Kiedy zapytałam przyjaciela - jak tam się czuje po łykaniu suplementu, żeby zdał mi relację, jego pierwszym efektem jaki się pojawił i jaki odczuł to niebolące mięśnie i mniejsza ilość skurczy w stopach. To też super! Łykanie systematyczne przyniosło efekty - nie były one z dnia na dzień od razu, ale pojawiały się stopniowo. Picia kawy nie zaprzestałam, z racji na niskie ciśnienie, ale uważam że raz na jakiś czas kuracja z magnezem jest wskazana na ogólne wzmocnienie organizmu lub zawsze wtedy kiedy czujemy się słabo.

Co do samych pastylek/tabletek to jak dla mnie są dużych rozmiarów i niekiedy miałam trudności je połykać. Popijając jednak szklanką wody nic 'nie stoi w gardle' jak niekiedy przy łykaniu czegoś dużego. Ciekawostką również jest to, że ten magnez można też rozpuszczać w szklance wody. A i plusem jest to, że przyjmuje się go tylko raz dziennie, więc nie można zapomnieć o  jego przyjmowaniu. Wystarczy policzyć ilość tabletek i najlepiej zaznaczyć w kalendarzu w tel. kiedy skończymy pewną ilość, a później policzyć znów tabletki i tak porównać co np. 10-15 dni czy zażywamy codziennie, wtedy mamy pewność, że łykamy to systematycznie. Ja trzymałam się systematyczności, bo zawsze rano po śniadaniu wiedziałam, że czeka na mnie Bio-magnez. 


Łykacie magnez, kiedy odczuwacie zmęczenie, skurcze w nogach czy przy wytężonej pracy fizycznej czy umysłowej? Dwa opakowania wystarczają na 2 miesiące kuracji. Zachęcam też do polubienia Fb Pharma Nord :)
pozdrawiam,

Donna

3 komentarze:

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...