28 mar 2023

Czas dla siebie, przy wyjątkowej filiżance herbaty Teekanne.

Witam,


"Dla dwóch osób siedzących razem przy dzbanku herbaty i świeżych ciasteczkach wszystkie wielkie problemy świata przestają istnieć. W tej chwili przyjaciele znajdują się we własnym cudownym ogrodzie'' - P. Dugdale

A u mnie ostatnio wiosenne poranki z owocowymi herbatami Teekanne. Wiecie, że firma Teekanne przygotowuje swoje herbaty o najwyższej jakości? Trwa to już bardzo długo, a dokładnie mówiąc od 1882 roku. Całą kronikę i historię można poznać na stronie producenta, przyznam się, że te dzieje robią wrażenie. A ja cieszę się, że powstają nowości wśród herbat i mogę poznawać wykwintne aromaty.

 Bardzo polubiłam nowy smak gruszki i figi - nie kojarzyłam wcześniej tego połączenia, a tu miłe zaskoczenie, bo w smaku ta herbata jest bardzo smaczna. Jeśli szukacie tej edycji, znajdziecie go w zielonym opakowaniu z serii LOVE. W składzie jest tutaj: jabłko, owoc dzikiej róży, hibiskus, aromat gruszkowy 6%, aromat figowy, liście stewii, gruszka 1%, figa 0,5%.


Nie wiem jak u Was, ale u mnie pogoda w kratkę - raz słonce, a raz śnieg, ta wiosna zrobiła się kapryśna, dlatego niezależnie od pogody moją przyjemnością są właśnie wspomniane ulubione herbaty. Jeśli pogoda nie rozpieszcza, to ciepła herbata już tak. Najczęściej piję je bez żadnych dodatków i nie słodzę ich cukrem. Czasami jednak lubię dodać cytrynę i miód. Cytryna sprawia, że smak takiej owocowej herbaty staje się bardziej wyrazisty i kwaskowaty, co ja akurat preferuję, a miód natomiast oprócz cennych wartości odżywczych jest też zdrowy i wzmacnia odporność.

Pamiętajmy, aby na jedną filiżankę herbaty 200ml, użyć jedną torebkę herbaty. Torebkę herbaty zawsze zalewać wrzącą wodą i zaparzać co najmniej 8 minut. To dotyczy się herbat owocowych, bo inne herbaty jak czarna, zielona, biała ma już inne preferencje co do zaparzania. 


Edycja LOVE składa się z trzech aromatyzowanych herbatek owocowych. Poznałam m.in:

- HOT LOVE przyjemnie słodka mieszanka herbatek owocowych o smaku mango z pikantną nutą chili.
- PASSION egzotyczna mieszanka herbatek owocowych o smaku owocu marakui.
- LOVE ekscytująca eksplozja smaku szlachetnego granatu i egzotycznej marakui.

Znów ciężko jest wybrać mi faworyta, bo każda wersja mi posmakowała, a moje kubki smakowe polubiły każdy kryjący się owocowy smak w herbatach, nawet tą z nutą chili. Plusem w tych herbatach jest to, że każda z nich pakowana jest oddzielnie, dlatego zachowuje ona niepowtarzalną świeżość. Dzień zawsze rozpoczynam zaparzając duży dzbanek wybranej herbaty i nie zapominam, aby w ciągu dnia pić dużo płynów. 


Teraz wiem co wybrać np. na mini prezent dla najbliższych tak bez okazji - zestaw owocowych herbat. To zawsze oryginalny i klasyczny prezent, który będzie trafiony. Fajnie, że firma zadbała też oto i ma takie połączone zestawy, które są gotowe i ładnie zapakowane :)
A Ty lubisz dostawać lub dawać taki zestaw herbatek w prezencie? Milutkiego dnia!


pozdrawiam,
Donna

3 komentarze:

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...