26 paź 2016

Odżywianie zgodne z genami - nowa dieta dla zdrowia!

Witam,Dziś chciałam poruszyć temat o diecie. Tak, wiem dla Was to może być kolejny formalistyczny i zdawkowy temat gdzie pełno tego w sieci, w mediach, kolorowych pismach i często padają pytania dlaczego dieta diecie nierówna. Kto z Nas kiedyś nie stosował diety choćby raz w swoim życiu? Kto próbował kilkakrotnie po czym się poddawał? A czy ktoś próbował i wie, że dietę można ustalić w oparciu o swoje genetyczne predyspozycje? Tak! W dzisiejszych czasach już można i właśnie taką formą zajmuje się DF Medica Polska o międzynarodowej renomie, która rozpowszechniła u Nas w kraju badania genetyczne w kontekście diety, prawidłowego żywienia oraz profilaktyki chorób dietozależnych. Ja pomimo, że jestem osobą szczupłą chciałabym kiedyś poddać się takim badaniom co moje geny powiedzą o mojej diecie. To może być ciekawe...

źródło: dfmedica.eu

Chciałam o diecie genetycznej napisać, bo temat ten mnie zainteresował, choć zdaję sobie sprawę, że tu na blogu to tylko namiastka tego obszernego tematu jaki możemy przestudiować z naukowych książek czy wiedzy lekarzy i specjalistów. Kiedyś w szkole na lekcji biologii jak był dział o genetyce to napisałam nawet o nim specjalny referat - lubiłam takie wyszukane tematy i ciekawostki dotyczące człowieka.  Ale dziś jak wiemy, z pewnością badania i nauka ruszyła znacznie do przodu, więc warto coś wiedzieć o nich na bieżąco, gdyż genetyka to nowoczesna gałąź medycyny, która jest coraz bardziej znacząca w XXI w.
źródło: dfmedica.eu
Dlaczego jedni mają skłonność do tycia, a inni nie?
Dlaczego jedni wykorzystują na procesy życiowe węglowodany, a inni białko? 
Dlatego, że każdy z Nas jest inny, ma inne potrzeby i jest niepowtarzalny. 
Często słyszę jedz mięso, bo to białko... a ja po mięsie nie czuję się dobrze i mi mięso nie jest do życia potrzebne! (zjem, ale raz na jakiś czas - nie muszę codziennie) Preferuję za to makarony, czyli węglowodany i nie mam skłonności do tycia. Taki mametabolizm i dobrą przemianę materii. Tak obserwuje mój organizm i wiem co jest dla niego dobre, a co nie.
Ale jeśli dzieje się coś z Naszym organizmem nie tak, to sygnał by zasięgnąć porad specjalistów. W Naszym DNA zapisane jest mnóstwo istotnych informacji na temat podatności na różne choroby, których poprzez odpowiednią dietę możemy wykluczyć czy załagodzić jej objawy. DNA mówi też, o kolorze włosów, oczu i jest skarbnicą wiedzy o Naszym organiźmie. Ono nigdy się nie zmienia. Raz wykonane badanie (o który napiszę poniżej) daje nam pewność i pokazuje co Nam służy z poszczególnych pokarmów, a co należy wykluczyć z jadłospisu.

źródło: dfmedica.eu
To co jest ciekawe to z pewnością badania, które wiele Nam powiedzą jak zacząć genetyczną dietę. Badanie takie jest bezbolesne i bezinwazyjne i polega na pobraniu materiału genetycznego z nabłonka poprzez potarcie patyczkiem wymazowym wewnętrznych stron policzków. Przed pobraniem zaleca się powstrzymać od jedzenia i picia jedną godzinę. To badanie nazywa się Genodiet Completo, które jest unikalnym badaniem zależności genów z wykorzystaniem nutrigenetyki i nutrigenomiki. To również Genodiet Raport – czyli, indywidualny profil żywieniowy oraz zalecenia dietetyczne zgodne z DNA pacjenta.

żródło: dfmedica.eu
Owe badanie jest dla osób, które:
- często czują się źle 
- wielokrotnie były na dietach, ale bez żadnych rezultatów,
- chcą się zdrowo odżywiać
- często łapią infekcje 
- pomimo dobrych wyników badań, nie mogą rozpoznać przyczyny tycia
- mają podwyższony cholesterol, cukrzycę i są zagrożone miażdżycą
- jest dla dzieci, dorosłych jak również osób w podeszłym wieku
- i wiele wiele innych przykładów 

Korzyścią z badania jest przede wszystkim uniknięcie wielu chorób dietozależnych, utrzymanie prawidłowej masy ciała, odżywianie zgodne z DNA.

Podsumowując:
Genodieta to plan odżywiania i aktywności fizycznej stworzony w oparciu o badania genetyczne, które pozwalają m.in. na określenie typu metabolicznego.


Może to już przełom we wszystkich dietach cud o których tak pełno wszędzie? 
Jak myślicie?
Zdecydujecie się w przyszłości na takie badanie?pozdrawiam,

Donna

7 komentarzy:

 1. Może kiedyś i ja zdecyduję się na podobne badanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi interesująca, chętnie poczytam wiecej o tym badaniu

  OdpowiedzUsuń
 3. słyszałam o niej . od początku wiąże się z dużymi kosztami bo badania dna, które określają co nam szkodzi a co jest dla nas dobre nie są tanie. teraz staram się jeść lekko i 3 razy w tygodniu po 1,5 godziny chodzę na zajęcia do Studio Figura

  OdpowiedzUsuń
 4. O rybach i dzisiaj ja coś wspomniałem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja jestem mega zainteresowana tematem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesujące. Ciekawe jaka ciekawa dieta będzie kolejną.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...