12 kwi 2015

Siła serca - Odkrywanie prawdziwego celu w życiu.

Witam,


Bardzo ucieszyłam się, że będę mogła przeczytać książkę, która z opisu już wydawała mi się niesamowita! 
Siła Serca 
Odkrywanie prawdziwego celu w życiu - Baptist de Pape
wyd. PWN


"Książka pokazuje, w jaki sposób głos serca dokonuje spektakularnej zmiany w naszym myśleniu o pieniądzach, zdrowiu, związkach i innych aspektach naszego życia" Baptist de Pape.W książce Siła Serca - Odkrywanie prawdziwego celu w życiu. (PWN, 26 Stycznia 2015) filmowiec i pisarz Baptist de Pape zgromadził mądrość największych duchowych myślicieli, pisarzy i naukowców Naszych czasów. Podczas wyprawy dookoła świata de Pape przeprowadził wywiady z osiemnastoma współczesnymi ikonami, wśród których znaleźli się: 

Isabel Allende, Maya Angelou, Michael Beckwith, Paulo Coelho, Deepak Chopra, Joe Dispenza, Linda Francis, Jane Goodall, John Gray, Rollin McCraty, Howard Martin, Ruediger Schache, Marci Shimoff Dean Shrock, Eckhart Tolle, Neale Donald Walsch, Marianne Williamson, Gary Zukav. 

Wszyscy oni pomogli mu w stworzeniu fascynującego, poruszającego portretu Serca i stali się współtwórcami książki.

Urodzony w Brasschaat w Belgii, poszukiwacz duchowy, pisarz i filmowiec. Po ukończeniu Wydziału Prawa na Uniwersytecie w Tilburgu w Holandii, podróżował po świecie i robił wywiady z najwspanialszymi nauczycielami do filmu i książki Siła serca.

Spis treści:


Pozycja ładnie prezentuje się w domowej biblioteczce :)


Moja opinia:
Książka składa się z trzech części. Bardzo spodobało mi się to, że ma grubą oprawę, jest bardzo przejrzysta i przyjemnie oraz szybko się ją czyta. Osobiście czytałam ją wolno i podzieliłam ją sobie na trzy przyjemne, relaksujące tylko dla siebie wieczory, by móc w pełnym spokoju i skupieniu odpocząć przy tak fascynującej lekturze. Książka 'daje do myślenia' tzn. mam na myśli, że posiada wiele przecudownych i inspirujących cytatów i wypowiedzi niesamowitych ludzi, którzy przez swoje doświadczenie i życiowe mądrości chcą nam przekazać jak ważne w życiu jest kierowanie się swoim sercem. Bo serce to nie tylko wewnętrzny organ w człowieku, który sprawia, że żyjemy ale przede wszystkim pozwala nam odczuwać nasze emocje, uczucia, pozwala nam kochać, smucić się, płakać, przeżywać, ekscytować się itd. itp. 


Znajdujemy tu wiele zdjęć, które są oderwaniem od czytania i miłym odpoczynkiem dla oczu. Również same zdjęcia autorów wypowiedzi. Po każdym rozdziale autor proponuje nam ćwiczenia i rozważania. Polecam książkę wszystkim oraz tym 'zabieganym' którzy na co dzień tylko spieszą się i nie mają na nic czasu. To świetny moment, by choć przez chwile zdać sobie sprawę, że Nasze życie jest tylko ułamkiem i tylko chwilą, a do szczęścia nam potrzebne są nie tylko pieniądze, kariera ale przede wszystkim słuchanie Naszego serca, które zna odpowiedzi na wiele pytań. 


"Kluczem do lepszej przyszłości jest chwila obecna: lepszą przyszłość tworzysz, tworząc dobrą teraźniejszość" - Eckhart Tolle

Siła serca - to pozycja, która motywuje, która sprawia, że problemy w życiu nie istnieją, że liczy się tu i teraz, że serce i głos naszej intuicji to najważniejsze elementy w życiu by być szczęśliwym i móc w pełni kochać i nieść radość, miłość każdego dnia. Serce to moc, która ma niewidzialną esensje energetyczną, która wysłana do wszechświata zawsze do Nas wraca. 
Książka zmusza do wyciszenia się, do refleksji do zastanowienia się nad własnym życiem. Jest dla ludzi o wrażliwych sercach ale również dla tych, którzy potrzebują zmian. Może warto zacząć medytować? ;)Jestem pod wrażaniem tak niesamowitej pozycji i przeszczęśliwa, że mam ją w swojej biblioteczce. 


Książkę można zakupić 
- > tutaj < - 
pozdrawiam,

Donna  

2 komentarze:

  1. Jej, ale ja nie lubię takich książek. Za to moja przyjaciółka byłaby zachwycona z takiego prezentu. Muszę sobie zapisać tytuł.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa pozycja do przeczytania.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...