Witam,
Z ogromną przyjemnością przedstawiam Wam kochani książkę, która może stać się przełomem w Waszym życiu – „Sztuka odpuszczania” autorstwa Shunmyō Masuno, której premiera będzie miała miejsce 23 kwietnia 2025 roku, w wydawnictwie Buchmann.
To nie tylko zbiór 99 wskazówek, to rodzaj duchowego przewodnika, który w prosty, ale głęboko refleksyjny sposób prowadzi czytelnika ku większemu zrozumieniu siebie i otaczającego świata. Autor, buddyjski mnich zen, z dużą dozą empatii i życiowej mądrości pokazuje, jak nie trzymać się kurczowo kontroli, perfekcjonizmu i oczekiwań - zarówno wobec siebie, jak i innych.
Każda wskazówka to osobna, krótka refleksja, często bazująca na doświadczeniu codzienności i praktyce uważności. Co ważne - książka nie moralizuje. Jest raczej zaproszeniem do spojrzenia na życie z większą łagodnością, a jednocześnie - do odnalezienia tego, co naprawdę ważne.
Styl pisania jest jasny i spokojny, niemal medytacyjny. Można czytać ją ciągiem, ale też sięgać po nią losowo – jak po zbiór myśli na dany dzień. To idealna lektura zarówno dla osób zainteresowanych buddyzmem zen, jak i dla tych, którzy po prostu szukają sposobu na wewnętrzny reset w zabieganym świecie.
Uważam, że czasem wystarczy odpuścić, żeby w końcu ruszyć dalej.
Opis wydawcy:
Odkryj, jak drobne zmiany w myśleniu mogą przynieść wielką ulgę. W świecie nieustannego napływu informacji, mediów społecznościowych, e-maili i wiadomości łatwo stracić poczucie, kiedy – i czy w ogóle – można zrobić sobie przerwę. Buddyjski mnich Shunmyō Masuno ma radykalne przesłanie: możesz zostawić to wszystko i po prostu odpuścić... Jak to zrobić?
Lekcja #2: Daj ludziom przestrzeń – troska i wścibstwo to nie to samo.
Lekcja #19: Pozwól relacji się zakończyć, zamiast na siłę ją podtrzymywać.
Lekcja #40: Myśl o odpuszczaniu nie jak o porzucaniu, ale o uwalnianiu.
Lekcja #75: Podejmuj decyzje rano – nie działaj pochopnie.
Lekcja #90: Zwolnij i rób więcej przerw.
Dzięki tym i dziewięćdziesięciu czterem innym prostym, ale głębokim wskazówkom nauczysz się uwalniać od stresu i odnajdywać wewnętrzny spokój. Zanurz się w mądrości zen i zacznij żyć lżej – tu i teraz.
Data premiery: 23-04-2025
Liczba stron: 224
Tłumacz: Roger Urbanowicz
Wydawca: Buchmann
Autor: Shunmyo Masuno
Format: 142 x 202
ISBN: 978-83-8387-683-2
Kategoria Wydawcy Poradnik: Ciało. Umysł. Dusza
Typ okładki: miękka ze skrzydełkami
Wpis przy współpracy reklamowej z wydawnictwem Buchmann.
#współpracareklamowa
Podsumowując: „Sztuka odpuszczania” to książka, która może zrewolucjonizować Twoje podejście do życia. Dzięki prostym, ale głębokim wskazówkom autorstwa Shunmyō Masuno, możesz nauczyć się, jak uwolnić się od nadmiaru stresu i presji, by w końcu poczuć prawdziwy spokój i wolność. To lektura, która pomoże Ci wprowadzić do swojego życia więcej uważności i harmonii.
Czy już mieliście okazję ją przeczytać? Jakie są Wasze wrażenia?
pozdrawiam,
Donna
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!