4 wrz 2022

ZDROWIE DOSKONAŁE odkryj moc ajurwedy zadbaj o umysł i ciało - Dr Deepak Chopra wyd. Buchmann.

Witam,Dziś spokojna i leniwa niedziela u mnie - chyba pierwsza taka od kilkunastu tygodni. Lubię ten czas tylko dla siebie, kiedy mogę poczytać książki, ale nie te z akcją, obyczajowe, czy thrillery, ale książki o tematyce zdrowotnej. Bardzo lubię tą kategorię i zawsze jest ona u mnie mile widziana. Właśnie pod moją nieobecność w sierpniu zawitało do mnie kilka tytułów, zapowiedzi i nowości, m.in poradnik Zdrowie doskonałe odkryj moc ajurwedy zadbaj o umysł i ciało, autora dr Deepak Chopra z wydawnictwa Buchmann. Książkę zaczęłam czytać jakoś w tygodniu, a skończyłam dzisiaj, więc kochani zapraszam Was  na recenzję książkową o zdrowiu :)


Deepak Chopra jest w Stanach Zjednoczonych autorytetem w problematyce medycyny holistycznej czerpiącej z tradycji medycyny Wschodu. W swej najgłośniejszej książce Zdrowie doskonałe zapoznaje czytelnika z technikami duchowymi Ayurvedy, połączonymi z osiągnięciami medycyny współczesnej. Wyjaśnia istotę doskonałego zdrowia, którego podstawowym warunkiem jest psychosomatyczna harmonia.

Data premiery: 27-10-2021
Liczba stron: 352
Wydawca: Buchmann
Autor: Deepak Chopra
Format: 150 x 225
ISBN: 978-83-280-9312-6
Kategoria Wydawcy Poradnik: Ciało. Umysł. Dusza
Typ okładki: zintegrowana


Wiem, że jest grono odbiorców, którzy nie przepadają za taką tematyką zdrowotną, jeśli chodzi o książki, czy też sposoby leczenia różnych chorób. Mało osób jest przekonanych do niektórych form leczenia, czy do sposobu uzdrawiania. Żyć w zgodzie z naturą - tylko nieliczni to praktykują, dlatego ta książka jest dla wszystkich świadomych i otwartych osób, którzy chcą być zdrowi (lub poprawić swoje zdrowie) i odkrywać moc ajurwedy. Ja ajurwedę polecam każdemu, ponieważ jej celem jest osiągnięcie równowagi, harmonii duchowej i cielesnej. Bardzo podoba mi się rozdział poświęcony uzdrawianiu, czy medytacji. Często to praktykuję, choć nie zawsze jest to dobrze odbierane czy przez najbliższych, czy przez osoby, które zaczynają mnie poznawać. 

Ponad 80% chorób ma swoje źródło w stresie wynikającym z niewłaściwego sposobu myślenia.


Książka podzielona jest na trzy części oraz epilogu
1. Przestrzeń zwana zdrowiem doskonałym,
2. Mechanika kwantowa ludzkiego ciała,
3. Żyć w zgodzie z naturą
Epilog - Kwiaty na polu kwantowym


W swojej bestsellerowej książce dr Deepak Chopra opisuje metody budowania harmonii ciała i umysłu, które skutecznie pomagają w zwalczaniu chorób i utrzymaniu dobrostanu. „Zdrowie doskonałe” łączy mądrość pradawnych hinduskich lekarzy z najnowszymi odkryciami z zakresu medycyny i fizyki kwantowej. Jest przejrzystym podręcznikiem profilaktyki opartym na ajurwedzie - jednym z najstarszych systemów medycznych, którego historia liczy ponad pięć tysięcy lat. Z poradnika dowiemy się, jak zidentyfikować wrodzony typ ciała oraz jak dzięki tej wiedzy postępować, aby przez całe życie zachować zdrowie doskonałe.


Na końcu książki poświęcony jest też rozdział na ćwiczeniom, zaprezentowane są pozycje jogi. Zatytułowany jest on: "ćwiczenia - mit bez bólu nie ma korzyści". Można na początek coś wybrać dla siebie interesującego. Są to ćwiczenia łączone z medytacją. Mi one zawsze pomagają przy stresujących dniach.A Wy kochani lubicie takie książki o zdrowiu i lubicie np. medytację?pozdrawiam,
Donna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...