23 wrz 2016

Dermopielęgnacja skóry z problemem bielactwa - Vitiligo Pharmaceris cz. I

Witam,Dowiedziałam się, że mój dobry znajomy przyjaciel choruje na bielactwo. Jest w wieku 50 lat, ale czuje się i wygląda na dobrą 40stkę. Jego poczucie humoru, optymizm i siła daje każdemu nieraz takiego powera, że takich ludzi powinno być więcej. Pharmaceris w swojej ofercie ma produkty na tą chorobę. Sama zmagam się z łuszczycą na głowie i nieraz produkty z tej firmy mi pomogły, więc pomyślałam, że to dobra okazja do przetestowania na znajomym produktów na bielactwo V - Vitiligo. Ochronny krem do twarzy i ciała na dzień Viti-Melo Day i Repigmentacyjny krem zmniejszający obszar plam bielaczych do twarzy i ciała na noc Viti-Melo Night.  Zapraszam na wstępny wpis i pierwszą część tj. zaprezentowanie produktów. W drugiej części mam nadzieję będą widoczne efekty po.


Opis - źródło: pharmaceris.pl
Ochronny krem do twarzy i ciała na dzień Viti-Melo Day:
WSKAZANIA:
"Krem polecany dla dorosłych i dzieci (od 5 r.ż.) do ochrony i pielęgnacji na dzień, dla skóry z problemem bielactwa i zmianami depigmentacyjnymi. Do stosowania w celu zminimalizowania ryzyka powstawania poparzeń słonecznych i poszerzania się obszarów odbarwień. Lepszy efekt repigmentacji zapewnia terapia w połączeniu z lampą NB-UVB"

DZIAŁANIE:
"Specjalistyczny preparat oparty na unikalnym synergizmie kwasu rozmarynowego i tioproliny zwalcza widoczne objawy bielactwa. Kompleks oddziałuje na komórki skóry globalnie - zapewnia ochronę antyrodnikową (patent nr 402105), chroniąc mitochondria, których dysfunkcje są jedną z przyczyn rozwoju bielactwa, przed uszkodzeniami oksydacyjnymi. Hamuje reakcje zapalne, obniżając poziom IL-6, cząsteczki kluczowej w procesie depigmentacji skóry (zgł. patentowe nr 407256). Działa naprawczo, chroniąc i minimalizując uszkodzenia komórek barwnikowych. Naryngenina (zgł. patentowe 416041) wycisza geny odpowiedzialne za powstawanie bielactwa (Bmal1, Per1). Aktywuje sieć mitochondrialną, ograniczając ryzyko intensyfikacji objawów dermatozy. Synergiczne połączenie substancji czynnych inicjuje proces repigmentacji i stopniowe wyrównanie kolorytu skóry. Kompleks zapobiega poszerzaniu i pogłębianiu się różnic kolorystycznych skóry oraz tworzeniu nowych zmian bielaczych. VDR pobudza receptor witaminy D, kluczowy w terapii bielactwa, przywracając optymalną barierę ochronną. Fotostabilne filtry zapewniają bardzo wysoką ochronę UV"

Skuteczność:
Skuteczność potwierdzona klinicznie i dermatologicznie na skórze z problemem bielactwa.
u 93% badanych zapobiega poszerzaniu się plam (potwierdzone badaniem geometrycznym)
100% nawilża
89% odżywia i natłuszcza
98% chroni przed poparzeniami słonecznymi
*Wieloośrodkowe badanie kliniczne z udziałem pacjentów dotkniętych bielactwem po 3 miesiącach stosowania.

Składniki aktywne:
Kompleks kwasu rozmarynowego i tioproliny oddziałuje na komórki skóry globalnie: zapewnia ochronę antyrodnikową, chroniąc mitochondria, których dysfunkcje są jedną z przyczyn rozwoju bielactwa, przed uszkodzeniami oksydacyjnymi; hamuje reakcje zapalne, obniżając poziom IL-6, cząsteczki kluczowej w procesie depigmentacji skóry; działa naprawczo, chroniąc i minimalizując uszkodzenia komórek barwnikowych; zapobiega poszerzaniu i pogłębianiu się różnic kolorystycznych skóry oraz tworzeniu nowych zmian bielaczych.
Naryngenina zaangażowana w wyciszanie genów uaktywniających bielactwo aktywację mitochondriów, w połączeniu z VDR activator, pobudzającym receptor wit. D, sprzyja repigmentacji skóry, ograniczając ryzyko intensyfikacji objawów dermatozy.
VDR activator pobudza receptor witaminy D, kluczowy w terapii bielactwa, przywracając optymalną barierę ochronną.
Fotostabilne filtry zapewniają bardzo wysoką ochronę UV.


Repigmentacyjny krem zmniejszający obszar plam bielaczych do twarzy i ciała na noc Viti-Melo Night. 

WSKAZANIA:
Krem polecany dla dorosłych i dzieci (od 5 r.ż.) na noc, dla skóry z problemem bielactwa i zmianami depigmentacyjnymi, w celu wyrównania kolorytu skóry. Lepszy efekt repigmentacji zapewnia terapia w połączeniu z lampą NB-UVB.

DZIAŁANIE:
Unikalny kompleks kwasu rozmarynowego i tioproliny, posiadający patent w zakresie ochrony przed wolnymi rodnikami, globalnie wpływa na komórki skóry z problemem bielactwa. Wykazuje działanie przeciwzapalne na IL-6 (zgł. patentowe) i zabezpiecza mitochondria przed uszkodzeniami oksydacyjnymi. Działanie substancji czynnych ukierunkowane jest na ochronę produkcji barwnika i asekurację przed jego zanikiem. Naryngenina (zgł. patentowe) zaangażowana w wyciszanie genów uaktywniających bielactwo (Bmal1, Per1) i aktywację mitochondriów, w połączeniu zVDR, pobudzającym receptor wit. D, sprzyja repigmentacji skóry. Krem działa naprawczo (RPF 4,2x1021 = czynnik ochrony antyoksydacyjnej) i zmniejsza obszar plam bielaczych, hamując ich poszerzanie się i tworzenie nowych zmian. CzynnikMelPigment, wpływa na zmniejszenie różnic kolorystycznych, sukcesywnie zabarwiając skórę i redukując odbarwienia.

Skuteczność:
Skuteczność potwierdzona klinicznie i dermatologicznie na skórze z problemem bielactwa.
u 100% badanych zapobiega poszerzaniu się plam (potwierdzone badaniem geometrycznym)
do 70% stopień repigmentacji
100% nawilża
78% odżywia i natłuszcza skórę
63% regeneruje i przywraca elastyczność
*Wieloośrodkowe badanie kliniczne z udziałem pacjentów dotkniętych bielactwem po 3 miesiącach stosowania.

Składniki aktywne:
Kompleks kwasu rozmarynowego i tioproliny oddziałuje na komórki skóry globalnie:zapewnia ochronę antyrodnikową, chroniąc mitochondria, których dysfunkcje są jedną z przyczyn rozwoju bielactwa, przed uszkodzeniami oksydacyjnymi; hamuje reakcje zapalne, obniżając poziom IL-6, cząsteczki kluczowej w procesie depigmentacji skóry; działa naprawczo, chroniąc i minimalizując uszkodzenia komórek barwnikowych; zapobiega poszerzaniu i pogłębianiu się różnic kolorystycznych skóry oraz tworzeniu nowych zmian bielaczych.
Naryngenina zaangażowana w wyciszanie genów uaktywniających bielactwo aktywację mitochondriów, w połączeniu z VDR activator, pobudzającym receptor wit. D, sprzyja repigmentacji skóry, ograniczając ryzyko intensyfikacji objawów dermatozy.
VDR activator pobudza receptor witaminy D, kluczowy w terapii bielactwa, przywracając optymalną barierę ochronną.
Czynnik MelPigment, wpływa na zmniejszenie różnic kolorystycznych, sukcesywnie zabarwiając skórę i redukując odbarwienia.


Po namowie udało się zrobić wstępne zdjęcia. Jak widać są to niewielkie plamy w okolicach stóp, ale na innych częściach ciała typu biodro są już większe. Stopy wiadomo przez większość roku nie są pokazywane, ale w lecie do japonek czy klapek to już dyskomfort dla kogoś i spojrzenia innych. 
Po testach jak i tym, czy produkty się sprawdziły, jakie dały efekty i czy pomogły - napiszę w części II za jakiś czas. 

Czy ktoś z Was zmaga się z bielactwem? 
Jak sobie z tym radzicie?pozdrawiam,

Donna

3 komentarze:

  1. Nie mam takiego problemy, ale dobrze wiedzieć, że takie kremy są :)

    OdpowiedzUsuń
  2. dziś byłam u dermatologa i widziałam Pana z bielactwem, współczuję każdemu kto ma problemy zdrowotne, sama też mam m.in. skórne ale inne.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mój Franio ma na brzuchu taka białą plamę.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy napisany komentarz :)
Osobiście usuwam wszelaki spam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...